новини трускавця - екологіяМіжнародний день охорони навколишнього природного середовища, який відзначається 5 червня, на всіх рівнях згадують вкрай рідко

А дарма, бо враховуючи становище нашої природи, така дата мала б бути щомісяця, а головне – щоб до неї приурочувались природоохоронні заходи.

Але поки усвідомлення цього нарешті прийде, охорона навколишнього природного середовища часто тримається на ентузіазмі окремих осіб та громадських організацій. Так, зокрема, корисна для суспільства праця і повага до природи є одними з основних виховних напрямків у «Пласті», тому для пластунів екологічні акції вже стали традиційними.

Не могли трускавецькі пластуни не відзначити цьогорічний Міжнародний день охорони навколишнього природного середовища черговою акцією з очистки лісу від твердих побутових відходів. Цього разу об`єктом їх уваги став ліс, що прилягає до житлового масиву по вул. Сагайдачного у Трускавці. Це один з найзабрудненіших лісів, бо незважаючи на близькість сміттєзбиральних контейнерів, мешканці навколишніх будинків полюбляють викидати тут будівельне сміття, стару сантехніку, навіть телевізори. Тож пластуни мали чимало роботи. В процесі роботи до них приєдналися нечисленні мешканці вул. Сагайдачного. Розмір ділянки, яку вдалося очистили від сміття, близько 100х500 м. Акція була проведена за участі відділу у справах сім`ї та молоді та інспекції з благоустрою Трускавецького міськвиконкому, завдяки яким було виділено трактор з причепом, на якому частину сміття одразу ж і вивезли.

Може цей приклад самовідданої праці пластунів підштовхне і інших громадян, якщо не до роботи на громадських засадах з прибирання забруднених територій, то хоча б примусить задуматись, коли виникне бажання залишити сміття у невідведених для цього місцях.

Прес-служба Пласту м. Трускавець