розповсюдження коронавірусуВажкий перебіг хвороби фіксують у молодих людей

На Львівщині медики фіксують випадки, коли серед тих, хто важко переносить коронавірус, є молоді люди. Про це повідомив під час брифінгу директор обласного департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис, передає Д-НК.

Як зазначив Орест Чемерис, якщо проаналізувати тенденції за кількістю звернень в стаціонари протягом останнього тижня, то є деякі позитивні зрушення — кількість госпіталізованих на 100 тис. населення протягом останніх семи днів зменшується. Проте говорити про покращення епідситуації на разі не доводиться.

«Вчорашня статистика, близько 240 госпіталізованих пацієнтів, — це, в основному, люди молодого віку, з важкими формами пневмонії, кисневозалежні і які потребують інтенсивного лікування з моменту поступлення у стаціонар», — зазначив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

Щодо вакцинації, то станом на сьогодні 36 752 особи на Львівщині провакцинувалися. У розрізі областей Львівщина посідає друге місце по темпах вакцинації населення після міста Києва. Найбільшу кількість людей щеплено вакциною «Covieshield» – це 36 283 особи, вакциною «Coronavac» –  343 особи, і вакциною «Pfizer», якою почали вакцинувати вчора, — 126 осіб.

Загалом на Львівщині працює 9 мобільних бригад, які роблять щеплення вакциною  «Covieshield», 3 – «Coronavac», 2 – «Pfizer». На разі навчання додаткових бригад тривають і їх кількість буде збільшуватися.

Також триває реалізація пілотного проекту вакцинації населення в Моршині. Станом на вчора, 19 квітня, там працювали два тимчасових стаціонарних пункти щеплення, де провакцинували 122 особи, та Стрийська мобільна бригада, яка вчора провакцинувала 168 осіб. Сьогодні вакцинація у Моршині продовжується.