Контррозвідка СБУКонтррозвідка СБУ 14 квітня провела спецоперацію із викриття високопоставленого агента ФСБ РФ у вищих ешелонах влади

Було затримано генерал-майора Служби безпеки України

Валерія Шайтанова за підозрою в державній зраді та вчиненні терористичних актів.

Зокрема, як інформує пресслужба СБУ, за завданням російських спецслужб він планував вбивство відомого добровольця Адама Осмаєва. Українська спецслужба повідомляє, що має достатньо доказів – серед яких аудіо- та відеозаписи – для таких звинувачень.

«На жаль, людина, котра отримала генеральське звання після Революції Гідності та мала захищати Україну, насправді працювала проти неї. Ми провели складну, тривалу, багаторівневу спецоперацію. Це – надважливе викриття Служби безпеки за всю історію Незалежності», – заявив голова СБУ Іван Баканов.

Відповідно до матеріалів справи, Шайтанов, який є одним з екскерівників Центру спеціальних операцій «А» Служби безпеки – насправді перебував на агентурному зв’язку під псевдонім «Бобиль» у полковника ФСБ Ігоря Єгорова. Останній є працівником Департаменту контррозвідувальних операцій 1 Служби ФСБ – підрозділу, що спеціалізується на плануванні, організації та проведенні розвідувальних та диверсійно-терористичних акцій на території інших держав.

«Слідство також володіє беззаперечними доказами, що за завданням спецслужб РФ генерал-майор Шайтанов планував проведення терористичних актів на території України. За це представник ФСБ гарантував винагороду розміром $200 тис. та паспорт громадянина РФ. У якості виконавця Шайтанов спеціально підібрав особу серед колишніх бійців спецпідрозділів», – інформує СБУ.

Українська спецслужба змогла зафіксувала підготовку цих злочинів. Були зафіксовані зустрічі затриманого із представником ФСБ та іншими учасниками російських спецоперацій.

Окрім того, генерал-майор передавав Росії інформацію про:

  • обставини проведення окремих таємних операцій в районі АТО/ООС і їхніх учасників;
  • міжнародне співробітництво українських спецслужб у сфері національної безпеки і оборони;
  • співробітників керівної ланки Департаменту контррозвідки, оперативних підрозділів СБУ та ЦСО «А», українських розвідувальних органів;
  • підбір, вивчення та вербування старших офіцерів спеціальних і розвідувальних органів для роботи на ФСБ.

Також Шайтанов отримував розвідувальну інформацію від офіцерів СБУ, тож тепер треба визначити, хто може бути причетним до розголошення секретних даних.

Наразі тривають слідчі дії. Проводяться обшуки у самого Шайтанова, а також громадян України, які підозрюються в належності до агентурної мережі Єгорова. Вирішується питання щодо оголошення генерал-майору підозри за ст. 111 (державна зрада) і ст. 258 (терористичний акт) КК України та обрання запобіжного заходу.