Комбінація з двох антибіотиків показала 100% ефективність проти COVID-19Вкрай ефективним засобом проти коронавируса виявився протималярійний препарат гидроксихлорохин в поєднанні з антибіотиком азитроміцином

Як повідомляє naked-science, такі дані озвучила команда

французьких учених під керівництвом Дідьє Рауля, передає Д-НК.

Слід зазначити, що до аналогічної точки зору прийшли також фахівці з Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA).

Підкреслюється, що гидроксихлорохин відомий також під комерційною назвою Плаквеніл — речовина застосовується для лікування малярії. Даний препарат також впевнено пригнічує імунну систему, а також має протизапальну дію при аутоімунних захворюваннях. При цьому механізм дії гідроксихлорохіну до кінця не з’ясований, однак передбачається, що він здатний змінювати активність цілого ряду важливих ферментів.

Також читаєм: «За ніч на Львівщині з’явились ще 12 пацієнтів з підозрою COVID-19»

Таким чином, через 6 днів після зараження 100% пацієнтів, які приймали комбінацію гідроксихлорохіну і азитроміцину, одужали. До того ж, серед брали виключно гидроксихлорохин показник склав 57,1%. А ось серед тих, хто не брав жодного ліки, лише 12,5% позбулися вірусу за той же період.

Відзначається, що ефективність пов’язана з низькою резистентністю азитроміцину, що створює несприятливе середовище для існування вірусу.

Ефективність пов’язана з низькою резистентністю азитроміцину, що створює несприятливе середовище для існування вірусу. До того ж, препарат уже доступний, проте дослідження вимагає додаткових перевірок.

Також читаєм: «У ЗСУ розповіли про ситуацію з коронавірусом у війську»

Більш того, висновки французьких вчених підтвердили також фахівці FDA, про що президент США Дональд Трамп 19 березня згадав на своїй прес-конференції. Пізніше на своїй сторінці в Твіттер він написав: «Гидроксихлорохин і азитроміцин, прийняті разом, можуть змінити історію медицини. Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) зрушило гори. Спасибі вам! Сподіваюся, обидва препарати почнуть використовувати негайно!».

Однак на думку директора філіппінського Інституту молекулярної біології в Манілі Едсел Сальван, результати дослідження варто сприймати з обережністю. Адже маленька вибірка (всього лише 26 осіб) при відсутності подвійного сліпого тестування не дозволяють робити далекосяжні висновки щодо виявлення дієвого препарату проти SARS-CoV-2.

Він зазначив, що азитроміцин і гидроксихлорохин роблять помітний вплив на серцевий ритм і можуть привести до аритмії, а також раптової зупинки серця. «Так що ці препарати можна буде приймати лише під контролем лікаря і при відсутності проблем з серцево-судинною системою».