Сила Сибіру - 2У Китаї відкрили масштабне родовище газу на північному заході: саме в цей регіон Росія веде свій газопровід «Сила Сибіру — 2»

Ще один ключовий покупець російського газу може отримати важливий важіль у торзі з «Газпромом». Величезні поклади природного газу були знайдені в Синьцзян-Уйгурському автономному районі на північному заході Китаю, передає інформаційне агентство Синьхуа.

Саме в цей регіон Росія веде свій газопровід «Сила Сибіру — 2», роблячи на нього серйозну ставку. Тепер його перспективи стають більш туманними. Як повідомили в місцевому відділенні китайського нафтового гіганта PetroChina, попереднє вивчення показало, що родовище має площу 156 млн. кв. метрів під серединою центрального краю Джунгарского басейну.

Родовище містить 109 млрд кубометрів газу. Очікується, що тут можна буде добувати 610 тис. кубометрів природного газу і 106,3 кубометра сирої нафти в добу. Це важка новина для Росії і «Газпрому», які розглядають Китай як одного з потенційно ключових ринків збуту російського газу.

Зокрема, саме на це розраховано будівництво газопроводу «Сила Сибіру — 2». Більш того, російський газопровід якраз повинен з’єднати родовища в Сибіру з Синьцзян-Уйгурським автономним районом. Нове відкриття ставить під сумнів необхідність російського проекту, який і так викликає суперечки серед експертів. Як мінімум китайська влада отримають важливий аргумент у торзі з «Газпромом».

Саме так в поточному році відбулося з Туреччиною, яка після відкриття нових родовищ недвозначно зажадала знижок на російський газ. Протягом останнього року Росія зіткнулася з двома великими проблемами: втратою основних ринків збуту газу і різким зниженням ціни. Внаслідок цього нафтогазові доходи російського бюджету серйозно знизилися.