ІТ в ДрогобичіУ Дрогобичі міська влада спільно з науковцями педуніверситету створюють всі умови для розвитку ІТ-галузі

У Дрогобичі роблять перші кроки до розвитку інформаційних технологій. І влада, і громада щораз більше розуміють наскільки рушійною силою сьогодні є ІТ.

Саме тому керівництво міста на чолі з міським головою Тарасом Кучмою вирішило сприяти студентам, які навчаються на спеціальності «Комп’ютерні науки» в Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка.

На сьогодні міська влада та представники ІТ-бізнесу розробляють Програму підтримки студентів спеціальності «Комп’ютерні науки», а це:

​ розробка системи стипендіальних програм для студентів зазначеного профілю;

​ розробка системи договорів про пільгове кредитування плати за навчання,

​ розробка системи працевлаштування за фахом у Дрогобичі, у т.ч. і під час проходження практик та багато іншого.

Саме з цього приводу 26 червня в міській раді Дрогобича відбулась сесія на тему розвитку ІТ в Дрогобичі, участь у якій взяли представники влади, освіти та ІТ-сфери – тих напрямків, без співпраці яких реалізувати задумане не вдасться. Кожен висловлював свої ідеї, задуми та побажання того, як потрібно рухатись надалі, щоб Дрогобич був не лише «smart city», але й містом інформаційних технологій, з розвинутою ІТ-спільнотою та бюджетоформуючим ІТ-бізнесом.

Під час обговорення було виокремлено найважливіші тези, які потребують реалізації:

​ якісна зміна освітнього процесу в навчальних закладах. Покращення матеріально-технічної бази, створення вузькопрофільних курсів, стипендіальна система підтримки студентів та націленість на підготовку готових спеціалістів. Простіше кажучи – освіта, за підтримки та сприяння влади, повинна бути орієнтована на бізнес.

​ необхідність створення сприятливих умов для ІТ-бізнесу в регіоні. Залучення потенційних інвесторів на вигідніших умовах, ніж існують в інших містах. Це дасть можливість привабити ІТ-бізнес та мотивувати майбутні ІТ-фірми реєструватись саме в Дрогобичі та сплачувати податки саме тут.

​ формування ІТ-спільноти, підтримка та співпраця зі сторони ЗМІ, – всесторонній розвиток цієї сфери.

​ створення сприятливого середовища для ІТ-спеціалістів, втримання існуючих кадрів галузі інформаційних технологій та залучення нових спеціалістів до міста.

Абітурієнти, які бачать себе успішними у сфері ІТ та хочуть отримувати за це гідну заробітну плату європейського рівня, мають можливість реалізувати себе, вступивши до Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка на спеціальність «Комп’ютерні науки».

За матеріалами Ніни ФЕДЬКО