Канарські острови «у вогні» через виверження вулкана

Палаюча лава знищує будинки. Вже евакуйовано понад п’ять тисяч місцевих жителів. На іспанському острові Ла Пальма, який відноситься до Канарського архіпелагу, напередодні почалося виверження вулкана на Кумбре-Велья.

Лава вже зруйнувала десятки осель на околицях, передає BBC. У Мережі показали відеокадри самого виверження, знятого з різних місць.

За відомостями зарубіжних мас-медіа, вулканічна лава продовжує витікати до сих пір і не припиняється. Іспанія евакуює людей з чотирьох населених пунктів, вже вивезено близько 5 тис. громадян. Для цих людей сформували тимчасові притулки. Підтримку їм забезпечила цивільна і військова гвардії.

На острові був особисто іспанський прем’єр Педро Санчес, моніторив роботу рятувальників. На його думку, зараз головне не допустити масових пожеж в зв’язку з розпеченою лавою. Одна з місцевих авіакомпаній навіть скасувала кілька рейсів через це рідкісне природного явища. Однак в департаменті іспанської цивільної авіації запевнили, що «небо» над островами залишається відкритим.

При цьому очевидці розповідають, що виверження вулкана відбувається там дуже шумно. Крайнє виверження цього вулкана було зареєстровано близько пів століття тому. Він знаходиться на півдні острова Ла Пальма, де проживає близько 80 тис. чоловік.