визнання ІрануВлада Ірану офіційно визнали, що літак Boeing 737 української авіакомпанії МАУ був збитий їх військовими

Тегеран запевняє, що зроблено це було ненавмисно і звинувачують у своїй помилці США.

Влада Ірану офіційно визнали, що український пасажирський літак Boeing 737 був збитий їх системою ППО. До цього три доби вони категорично заперечували цю версію. Першим про справжню причину катастрофи українського авіалайнера повідомило державне телебачення Ірану.

Було оприлюднено офіційну заяву іранських збройних сил. Військові визнали, що збили Boeing 737 своєю системою ППО «в умовах підвищеної бойової готовності, пов’язаної з можливою відповіддю США на удари по базах в Іраку».

Було відзначено, що за загрозу був прийнятий розворот літака в сторону «чутливого військового центру» Революційної гвардії. Незабаром новина підтвердив і президент Ірану Хасан Роухані. Він назвав крах Boeing 737 і загибель 176 осіб «жахливою катастрофою», додавши, що ракети були випущені в результаті «людської помилки».

«Ми продовжуємо виявляти і розслідувати цю велику трагедію і непрощенну помилку», — заявив Роухані. Відомо, що він уже розпорядився вжити заходів для виплати компенсації за збитий літак.

Виступив із заявою про Boeing 737 і глава МЗС Ірану Мохаммад Джавад Заріф. «Сумний день», — написав іранський міністр у Twitter. Він уточнив, що «внутрішнє розслідування» підтвердило версію про ракетний удар по українському літаку, але спробував перекласти провину на США. «Людська помилка в період кризи, спровокованої авантюризмом США, привела до катастрофи», — зазначив Заріф.