влада дрогобичаУ понеділок, 2 лютого, відбулася оперативна нарада з керівниками відділів та структурних підрозділів Дрогобицької міської ради

Про роботу департаменту міського господарства та комунальних служб міста Дрогобича.

І. Лепкий — начальник департаменту міського господарства, заявив про те, що з 1 березня розпочинають проводити роботи з благоустрою міста. Проводяться роботи з кронування дерев. Однак посадовець зазначив, що від громадян поступають нові заяви щодо надання їм послуг. Виходячи з обсягу коштів, які передбачено у бюджеті на виконання цих робіт, І. Лепкий наголосив, що задовольнити усі заяви не вдасться, оскільки сума коштів обмежена.

Щодо центральної площі Ринок, то відповідним службам дано доручення на встановлення клумб, з метою обмеження руху транспорту зі сторони Катедрального Собору Пресвятої Трійці.

Планується модернізація світлофорів. За словами начальника департаменту, на заміну старим, встановлюватимуть нові механізми, які передбачають поліпшене освітлення та звуковий сигнал. Це створить зручності як для водіїв, так і пішоходів, в т.ч. осіб з обмеженими можливостями.

Щоденне коливання валюти спричинює нестабільність цін на замовлене виконання робіт. У свою чергу, департаменту міського господарства доводиться переглядати проекти щодо запланованого обсягу робіт на 2015 рік. Як повідомив І. Лепкий, найбільша проблема в тому, що збільшення цін призводить до зменшення обсягу робіт.

Основною вулицею міста, яку планують відремонтувати цього року є вулиця Самбірська. На нараді відповідним службам дали доручення, щоб підсипати найбільші вибоїни, а відтак продумати план дій, щоб утримати цю вулицю до липня, адже до цього часу, відповідно до процедурних норм, буде виготовлятися документація, аж потім проводитимуться ремонтні роботи.

Ще однією проблемою вулиці Самбірської є домовленість щодо облаштування благоустрою навколо МАФів, яка майже власниками не виконується. Тому з цього приводу відповідним служби дано доручення з’ясувати обставини невиконання домовленостей і вжити заходів.

На минулій оперативній нараді комунальним службам було дане доручення провести підсипку перехрестя вулиць В. Великого та П. Орлика. Перший етап підсипки уже проведено, днями вибоїну підсипатимуть знову, оскільки відбулося просідання ґрунту.

На Дрогобиччині триває мобілізація.

За словами головного спеціаліста з мобілізації Я. Янушевича, у Дрогобичі та Стебнику триває мобілізація людського та транспортного ресурсу. У Дрогобичі до цієї роботи залучено п’ять груп осіб, розсилаються листи на підприємства, з метою отримання інформації про стан та забезпечення транспортними засобами, які можна буде мобілізувати.

Однак є нарікання на мобілізаційний процес у Стебнику.

Споживачі послуг КП «Дрогобичводоканал» знову можуть залишитися без води через витівки ТзОВ «Трускавецький водоканал».

Начальник Дрогобицького водоканалу Р. Шагала поінформував про те, що конфлікт у відносинах між Дрогобичем і Трускавцем триває. Трускавець не покриває боргу, який накопичився і зростає, а станом на 1 березня — це сума в розмірі 8,1 млн. гривень.

Натомість, щоб сісти за стіл переговорів і розпочати робити конструктивні вчинки спрямовані на погашення кредиту, Трускавецьке керівництво вдається до критики і неприйнятних здоровому глузду пропозицій на адресу Дрогобицького водоканалу у ЗМІ. Також Р. Шагала зазначив, що з місяця травня зростуть ціни на споживання електроенергії.

Якщо ситуація продовжуватиметься у такому форматі, заборгованість Трускавця перед Дрогобичем зростатиме, то не виключено, що ситуація з припиненням води через повторне вимкнення постачання електроенергії ПАТ «Львівобленерго» може повторитися. Найближча прогнозована дата вимкнення електроенергії — 10 березня 2015 року.

Про цивільний захист та надзвичайну ситуацію у місті.

На минулому тижні у Дрогобичі та Стебнику відбулося припинення постачання води, що спричинило відімкнення водозабору с. Гірне від електроенергії. Ця ситуація кваліфікувалася як надзвичайна, тому було введено в дію усі відповідні служби, які працювали під керівництвом штабу з надзвичайних ситуацій. Забезпечення і постачання води в установи та жителям міст було вирішено у короткий термін.

М. Летнянчин — начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення висловив подяку усім тим, хто своєю працею та оперативністю послужив на благо громади.

Також М. Летнянчин поінформував, що на минулому тижні відбувалися навчання керівників, які відповідальні за цивільний захист населення у своїх установах. Чимало керівників не прибули на навчання. Такі дії у часі війни є неприйнятними і свідчать про безвідповідальність, якщо на це не було поважних причин. Тому винуваті особи мають подати службові пояснюючі записки, а відтак прийматимуться відповідні подальші дії.

Боротьба зі злочинністю у місті триває.

В. Сабат — радник міського голови, поінформував про спільне патрулювання громади міста та працівників правоохоронних органів, яке зумовлене введенням посиленого режиму і тривало з 27 січня по 28 лютого.

Щодо «Самооборони» і інших громадських формувань, які є частими відвідувачами Ратуші, які заявляють про представництво інтересів громади, то від цих організацій участі у патрулюванні не брав жоден представник.

А. Білас — начальник Дрогобицької міліції, зазначив, що за цей період вдалося суттєво знизити рівень злочинності у місті, розкрити ряд злочинів та затримати низку злочинців.

З приводу безпеки у місті, Т. Метик — секретар міської ради, дав доручення департаменту міського господарства та правоохоронним органам дав доручення щодо ситуації навколо викрадення та нищення бруківки у парку С. Бандери та на площі Замкова Гора.

Про роботу міської ради та події в місті поінформував секретар ради Тарас Метик.

18 лютого у Дрогобичі вшановували Героїв Небесної сотні. У одному з видань з’явилася інформація, що батькові О. Ушневича та донці Й. Шилінга було вручено матеріальні допомоги в розмірі 1000 гривень кожному. Т. Метик наголосив, що це швидше за все помилка допущена редакцією, оскільки було вручено допомоги по 10 тис. гривень кожному.

27 лютого відбулася сесія міської ради, де Олегу Ушневичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста».

Окрім вище вказаних доручень, Т. Метик звернув увагу дирекції ринку щодо дотримання чистоти на територіях, які є у власності Дрогобицького ринку. Мова йде про вулицю П. Орлика та центральну частину міста. Жителі скаржаться на сміття, яке торговці залишають після себе і вимагають від дирекції ринку вжити відповідних заходів, щоб центр міста був незасміченим.

На минулому тижні відбулося два засідання виконкому. Поки що не заслуховували звітів керівників. Основне питання, яке нині необхідно вирішити — підняття тарифів на проїзд у громадському транспорті. У понеділок на громадських слуханнях громада має визначитися з тарифом, а відтак його буде затверджено на засіданні виконкому.

Щодо незручностей з призупиненням постачання води жителям Дрогобича, то Т. Метик поінформував, що просив вибачень у громади будучи у прямому ефірі на радіо, а відтак попросив громаду віднестися з розумінням до ситуації, адже більша вина, яка полягає у заборгованості, є з боку Трускавця. Також Т. Метик повідомив, що на сесії депутати прийняли заяву-звернення до влади Трускавця та дирекції Трускавецького водоканалу, де застерігають, що при продовженні накопичення боргу, вони згідні на припинення подачі води місту Трускавцю, оскільки ситуація набирає політичного забарвлення.

У середу відбудеться похорон загиблого воїна АТО Богдана Вовка. З цього приводу посадовець висловив співчуття родичам загиблого.

Щодо культурних подій, минулого тижня відбулася зустріч з латвійцями у Львові на яку було запрошено секретаря міської ради Дрогобича. Т. Метик наголосив на важливості таких зустрічей, адже між Дрогобичем і містами Латвії триває активна співпраця.

У середу, 4 березня, Тарас Метик, на запрошення Владики Ярослава Приріза, разом з делегацією духовенства УГКЦ відбувають до Польщі на святкування з нагоди 200-ліття М. Вербицького у м. Млини. Варто зазначити, що Т. Метик їде не тільки як державний посадовець, а як виходець з тих країв.

В селі Явірнику Руському, де народився М. Вербицький, жили Тараса Метика дідусь і бабуся. У тій церкві, де відправляв М. Вербицького батько, де хрестили самого М, Вербицького, хрестили й батька Т. Метика. У тому селі також похований брат батька Т. Метика, який загинув під час операції «Вісла». Тому, в першу чергу, Т. Метик візьме участь у святкуваннях, як нащадок земляків М. Вербицького.

У четвер, 5 березня, відбудеться святкування 200-ліття академії М. Вербицького, а у понеділок, 9 березня, відзначатимемо 201 річницю з Дня народження Т. Шевченка.

До участі у заходах запрошуються жителі та гості міста.

За інформацією Відділу забезпечення діяльності виконкому