викиди газуУ відповідь на численні звернення мешканців щодо неприємного запаху газу в центральній частині міста

Відділ оборонної роботи, цивільного захисту та охорони довкілля повідомляє, що працівниками НГВУ «Бориславнафтогаз»

та працівниками Бориславської районної служби Дрогобицького УЕГГ проведено перевірку даної території та з’ясовано, що неприємний запах розповсюджується з території підприємства ПрАТ «Бориславський озокерит», який розташований за адресою м. Борислав вул. Потік, 5. на території підприємства здійснює свою діяльність ТзОВ «Нафтова компанія «КРЕБЕКС».

Для з’ясування причин виникнення неприємного запаху розпорядженням міського голови від 27.07.2020 року №197-р утворено комісію для проведення обстеження згаданої вище території за участю працівників Бориславської міської ради, працівників Дрогобицького міського управління ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області, Дрогобицького міськрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «ЛОЛЦ» ДСЕС України у Львівській області та представників Бориславського відділення Дрогобицького відділу ГУ НП України. Під час обстеження на зазначеній території сторонні запахи відсутні. Згідно отриманого усного пояснення керівника підприємства який зазначив що являється орендарем території підприємства ПрАТ «Бориславський озокерит». Основним видом діяльності є переробка нафти та конденсату. Проте, даний вид діяльності на території підприємства, зі слів керівника не здійснюється та планується передати дану територію у суборенду, у зв’язку із чим проводилась промивка обладнання, що спричинило ймовірно неприємний запах.

Беручи до уваги наведене вище рішенням комісії вказано керівнику підприємства ТзОВ «Нафтова компанія «КРЕБЕКС» забезпечити виконання усіх робіт на об’єкті таким чином, щоб викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або запах не призводили до суттєвих незручностей на здоров’я та життя мешканців міста та навколишнє середовище у відповідності до вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» № 2059-VІІІ від 23.05.2017р. та Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» № 2354-VІІІ від 20.03.2018р., а також скеровано листа в Головне управління Держпраці у Львівській області з проханням зупинити діяльність підприємства, що призводить до порушення нормальних умов проживання населення на території м. Борислава.

Станом на 28.08. 2020 всі роботи на території підприємства припинені.