Імпічмент ТрампаУ Сенаті відбулося процедурне голосування за імпічмент президента США Дональда Трампа

Дане рішення підтримав 221 сенатор. Сьогодні, 13 січня, в Сенаті вирішується питання імпічменту президента США Дональда Трампа. Підсумкове рішення очікується через дві години. Про це повідомили місцеві ЗМІ, передає Д-НК.

Уже відбулося так зване процедурне голосування, в ході якого 221 сенатор виступив за імпічмент, 203 — проти. До Трампу хочуть застосувати 25-ту поправку Конституції США про дострокове припинення повноважень президента за «підбурювання до заколоту». Остаточне рішення щодо імпічменту буде прийнято підсумковим голосуванням після дебатів. Експерти називають це «формальністю», вважаючи імпічмент майже вирішеним питанням.

На засіданні, серед інших, виступила спікер Палати представників, затятий критик Трампа Ненсі Пелосі. Вона підтримала імпічмент, висловивши думку, що Трамп становить небезпеку для Америки.

Варто зазначити, що для охорони Капітолію було залучено тисячі бійців американської Нацгвардії. Імпічмент був ініційований через захоплення прихильниками Трампа будівлі Капітолію 6 січня. У ті події померли 5 чоловік, включно з поліцейським. Багато хто вважає, що президент спровокував те, що сталося. Особисті акаунти президента США були заблоковані в Twitter і Facebook через те, що сталося.