Ілон Маск зробив сенсаційну заяву«Tesla готує прорив, який назавжди змінить життя людей»

Відомий американський підприємець і гендиректор SpaceX і Tesla Ілон Маск оголосив про швидке створення автомобіля з повністю автономним управлінням.

Про це повідомляє Reuters, передає Д-НК. Сенсаційна заява прозвучала з вуст Маска під час виступу його на щорічній Всесвітній конференції з розвитку штучного інтелекту в Шанхаї. За словами винахідника, для водіння цього автомобіля більше не потрібен буде ні водій, ні кермо.

«Я як і раніше впевнений, що в цьому році ми завершимо базову функціональність для автономії рівня 5. Повна автономність в автомобілі з’явиться дуже скоро», — заявив Маск.

Він також додав, що розробка є проривом, який змінить життя людей назавжди. Відповідно до класифікації американської компанії SAE, 5-й рівень автономності автомобіля означає, що автопілот може робити все самостійно, абсолютно не вимагаючи при цьому втручання людини.

4-й рівень автономності автомобіля дозволяє водієві покинути місце за кермом і лягти спати при їзді. Однак в екстрених ситуаціях автопілот припиняє свою роботу і машина зупиняється, а водієві потрібно буде повертатися за кермо.

У свою чергу, якщо на машині встановлено 3-й рівень, водій може відпустити кермо і займатися сторонніми справами, але залишати своє місце людина не має права, оскільки в такому випадку система перестає працювати.

При 2-му рівні автономності машина їде сама, але водієві потрібно постійно стежити за дорогою і не відволікатися на сторонні речі.