Pfizer-BioNTechДо Грузії прибула перша партія вакцини від коронавірусу компаній Pfizer-BioNTech

29 250 доз прибули вночі в аеропорт Тбілісі із США. Звідти їх через центральні органи розподілять у Тбілісі, Батумі та Кутаїсі, повідомляє «Эхо Кавказа», передає Д-НК.

Грузія розраховувала отримати вакцину Pfizer-BioNTech ще у лютому, але у підсумку це не вдалося через затримки з оформленням контракту з компанією-виробником. У підсумку Грузії допоміг Дитячий фонд ООН (UNICEF). Фонд займається доставкою, закупівлею та логістикою вакцин, які надаються через платформу COVAX, але чи Грузія отримала цю партію через платформу COVAX, ЗМІ не уточнюють.

Вакцина повинна зберігатися у спеціальних холодильниках з температурою -80℃. Така інфраструктура є у шести клініках, де й будуть здійснювати щеплення.

Pfizer-BioNTech

Міністр охорони здоров’я Катерина Тікарадзе раніше заявила, що вакцина Pfizer буде використовуватися для людей віком від 65 років та для медиків.

Першою до Грузії прибула партія з 43,2 тисячі доз AstraZeneca, що за ліцензією виготовляється у Південній Кореї. Вакцини надали через міжнародну платформу COVAX. Наступну партію очікують у квітні.

Pfizer-BioNTech

У Міністерстві охорони здоров’я кажуть, що продовжують перемовини з країнами-партнерами для отримання вакцин Moderna і Pfizer, також компанією Johnson & Johnson.