Гра на нервахПовітряна обстановка навколо російських кордонів в останні кілька тижнів стала помітно більш неспокійною

Російські інформаційні агентства майже щодня повідомляють про польоти військових літаків НАТО.

До іноземних літаків біля російських кордонів найчастіше підлітають російські винищувачі, які потім їх супроводжують під час польоту — у російській пресі це зазвичай називають «перехопленням».

Судячи з інформації російських інформагентств «Інтерфакс» і ТАСС, які зазвичай повідомляють навіть про поодинокі випадки супроводу, тільки у вересні біля російських кордонів у різних місцях, включно з Чорним морем, а також в районі анексованого Росією Криму, було близько 20 «перехоплень».

У вересневих повідомленнях російських агентств шість разів фігурували літаки Королівських військово-повітряних сил Великобританії, сім раз — норвезьких КВПС, шість — ВПС США і один раз — німецьких люфтваффе. Польоти цих літаків відбувалися на Беринговим, Охотским, Балтійським і Чорним морями.

Однак в пресу, вочевидь, потрапляють не всі такі випадки. Начальник Головного оперативного управління російського генштабу Сергій Рудской заявив 18 вересня на брифінгу, що лише над Чорним морем російські винищувачі піднімалися на супровід цілей 27 разів.

Всього у 2020 році, за його словами, над Чорним морем російські винищувачі вилітали на супровід іноземних літаків на 21% частіше, ніж за той же період 2019 року.