газова війна продовжуєтьсяНовий позов українського «Нафтогазу» на суму в 7 мільярдів доларів за анексію Криму став справжнім шоком для «Газпрому»

Київ готується до нового раунду переговорів з Кремлем. Він буде дуже жорсткий, впевнений Олександр Гончаров.

Підписавши новий транзитний контракт з «Газпромом» український «Нафтогаз» завдав «удар в спину». У Третейський суд Гааги українці подали позов проти нафтогазового гіганта московії за крадіжку своїх активів в результаті анексії Криму.

Увагу на новину звернув в Facebook директор Інституту розвитку економіки України Олександр Гончаров. «Ну, тепер зрозуміло, чому А. Коболєв не брав участі в переговорах у Відні з московітською стороною і не ставив свій підпис під підсумковими документами про «нульовий варіант» за претензіями «Нафтогазу» України до «Газпрому». Так, ручки-то ось вони, і нічого не підписували! Тому тепер будуть подані оновлені позови проти «Газпрому» не в Стокгольмський арбітраж, а в Міжнародний трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі за втрату можливості використовувати орендоване українське майно в Криму», — зазначив експерт.

Він звернув увагу, що сума нового позову становить аж 7 мільярдів доларів. На думку Гончарова, даний позов став справжнім шоком для Кремля, який після підписання транзитного контракту розраховував на повну відмову Києва від будь-яких позовів проти «Газпрому».

Експерт зазначив, що ймовірність виграшу «Нафтогазу» вкрай висока, так як прецедент створено. Нещодавно суд Швейцарії зобов’язав московію виплатити 82 мільйони доларів компаніям, які втратили свої активи при анексії Криму. «Отже, тема — мама не горюй!! Хлопці дають чосу, новий раунд переговорів буде ще жорсткішим», — констатував Гончаров.