Українське кіноУ мережі з’явився офіційний трейлер фільму «Місто, в якому не ходять гроші», який знятий за однойменною повістю Кузьми Скрябіна

Зйомки цього фільму проходили в різних містах України, але

найцікавішим і містичним для них виявився також Дрогобич.

13 вересня на великі екрани України вийде прем’єра художнього фільму «Місто, в якому не ходять гроші», знятий за мотивами однойменної повісті легендарного музиканта Андрія Кузьменка, якого більшість знає як Кузьма Скрябін.Даний твір входить до йогодебютної збірки «Я, «Побєда» і «Берлін» (2006).

Картину (із позначкою 16+) визначають як драму з елементами фантасмагорії, трилером, а хтось«пост-чорнобильською» утопією. Відомо, що зйомки фільму проходили також у Дрогобичі (значну частину якого бачимо в трейлері).

«У вас в Дрогобичі дуже кінематографічні локації. Фільм знімався по всій Україні. Окрім Дрогобича були – Полтава, Переяслав-Хмельницький, під Києвом та Трускавцем. Плануємо бути з прем’єрою в Дрогобичі 14-го вересня в кінотеатрі «Злата»,– розповіла zmistovno.com.ua Ганка Третяк.

У тому ж трейлері ми можемо побачити дрогобицьких акторів, а також упізнати дрогобицькі локації: з/д вокзал, «Тустань», «бальнеології» (?), Воздвиженський храм, тощо. У фільмі лунає закадровий голос Кузьми, що створює «живе» відчуття його ж повісті. Режисером стрічки стала Ганка Третяк. До слова, це єдиний кінопроект, який був задуманий ще за життя Кузьми. Бюджет склав скромних, як на наш час, 3,2 млн грн.

«Також Кузьма мав грати невеличку, але дуже важливу роль консьєржа в готелі. Там він пояснює головній героїні Алісі, в яку халепу вона втрапила. Вже 2016 року, коли затвердили всіх акторів, людину на цю роль довго не могли знайти. Роль в мене складалась саме у виконанні Кузьми.Навіть поїхали на зйомки до Дрогобича без актора на цю роль, сподівались, що актор якось сам з’явиться. Так і сталось – у Дрогобицькому драматичному театрі є чудовий актор Іван Гарасимчук, який чудово зіграв роль», – на днях розповіла режисер для BBC News Україна.

З’явився навіть безкоштовний додаток LivePortrait, де ти, коли наводиш об’єктив на 100 гривень, маєш змогу зануритися в атмосферу «Міста, в якому не ходять гроші».

Коротко про сюжет:

«Головна героїня – Аліса, і на її долю випаде небезпечна мандрівка в особливу «країну чудес». Аліса переживає один із найтяжчих періодів свого життя: звільнили з роботи, хлопець пішов до іншої, вона в усьому розчарована і не розуміє, як жити далі. Тиняючись квартирою, знаходить якийсь квиток на потяг. Походження квитка невідоме, вказана в ньому станція – теж. Але Аліса вирішує, що це знак і відправляється у таємничу подорож.», – йдеться в описі до трейлера.

Від трейлеру фільму віє досить знайома атмосфера, яку можемо зустріти, наприклад, у знаковому фільмі Войцеха Гаса «Санаторій під Клепсидрою» (1973), що відзнятий за мотивами творчості дрогобичанина Бруно Шульца.

Олег Стецюк

Джерело: Змістовно