Українська церкваПісля отримання Томосу в Україні буде єдина помісна Українська автокефальна православна церква, а нинішня УПЦ Московського патріархату повинна перереєструватися в український екзархат Російської православної церкви

«Або ви приєднуєтеся до канонічної УПЦ, а якщо не хочете

— силою ніхто не буде примушувати. Але ви вже не будете мати права (щодо УПЦ МП. — Ред.) називатися Українською православною церквою», — заявив Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, передає АНТІКОР.

За його словами, за процедурою після створення помісної Української автокефальної православної церкви належить перереєстрація статутів усіх православних парафій.

«Хто захоче в Українську церкву — зареєструють свої статути як Українська церква. А хто не захоче — змушені будуть реєструватися як український екзархат Російської церкви», — пояснив глава УПЦ КП.

При цьому Філарет висловив упевненість, що більшість українських православних парафій зареєструються за Українською Церквою. У той же час він підкреслив, що всі церкви в країні будуть мати рівні права.

«Частина російської церкви залишиться в Україні. Але впливу вона не матиме на українське суспільство. І всі будуть знати, що це російська церква, і ставитися до неї як до російської церкви», — підкреслив Філарет.

Патріарх зазначив, що Українська автокефальна православна церква буде в світі другою за чисельністю парафіян після російської, але за активністю віруючих, релігійності є і буде найбільшою. Зокрема, за роки незалежності в Україні було побудовано 4 тис. Храмів, що є найбільшим показником у світі.