діти на екскурсії19 листопада група дітей з особливими потребами зі Старосамбірщини на запрошення мера Трускавця Андрія Кульчинського відвідала місто-курорт Трускавець

Цей візит, який організувала ГО «Європейська інтеграція України», став можливим завдяки сприянню мера Трускавця Андрія Кульчинського, мера Старого Самбора Ігоря Трухима і допомозі отця-декана трускавецького, настоятеля парафії святого Миколая Петра Івасівки.

Діти у супроводі батьків спершу побували на виставі в дельфінарії «Оскар», отримавши там неперевершені враження. Всі старосамбірчани, а їх в той день було тридцять чоловік, побували на такій виставі вперше, отож емоцій вистачало!

Далі на запрошення отця-декана Петра Івасівки діти з батьками відвідали релігійно-просвітницький центр імені о. Івана Валюха, де мали спілкування з отцем-деканом та смачний обід. Після цього голова правління ГО «ЄІУ» Іван Цегенько повів гостей в ландшафтний парк ГКК «Карпати» – тут діти з особливою цікавістю оглянули міні-зоопарк.

— Цей візит, екскурсія, вистава, обід стали можливим завдяки підписаній чотиристоронній Угоді про партнерство і співпрацю, учасниками якої є Трускавець і Старий Самбір. Але, незважаючи на всілякі угоди, здійснити це було б неможливим, якби не люди, які виявились небайдужими до потреб інших, при цьому не бажаючи робити собі на цьому якусь рекламу, – розповів Іван Цегенько.

На завершення візиту голова Старосамбірської районної асоціації інвалідів пані Галина Литвак щиро подякувала всім, хто долучився в такий нелегкий час до організації екскурсії дітей з особливими потребами в місто Трускавець.

— Мешканцям Трускавця мабуть важко усвідомити, що поруч існують міста і села, де живуть люди, котрі мають обмежену можливість побачити якісь якісні видовища та й навіть просто кудись поїхати. Це в більшій мірі пов’язано з фінансовою скрутою, яка зачепила всіх, а особливо батьків, в яких є діти з особливими потребами. Держава не допомагає в достатній мірі таким категоріям, отож мусимо всі разом зробити якомога більше, щоб вони жили більш повноцінним життям. Маю надію, що ця краплина радості, котру отримали діти в цей день, не пропаде безслідно ні для них, ні для всіх людей, котрі брали участь в забезпеченні цього візиту. Також приємно, що в моєму родинному місті є Галина Литвак – людина, яка з особливою щирістю піклується про старосамбірських інвалідів, – каже голова ГО «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько.

Степан Гнатків