про БандеруНезважаючи на те що цьому відео вже майже 6 років, воно не втратило своєї актуальності

До сих пір його перепощують на свої сторінки користувачі «Фейсбуку» та інших соціальних мереж.

Вчора, 1 січня, в Україні відзначали 111 років з дня народження лідера Організації українських націоналістів Степана Бандери. Проте, в росії і Польщі, а також серед частини українців продовжують ходити страшилки про цю людину: поширюються чутки, що він був злочинцем, катом і вбивцею власного народу.

Ми вирішили розібратися і дізнатися, чи є ці домисли правдою. В якості спростування чуток про злодіяння особисто Бандери в роки Другої світової війни ми наводимо відео з лекції колишнього російського міністра зв’язку, політика з націоналістичними поглядами Бориса Миронова.

Незважаючи на те що цього відео вже майже 6 років і його можна знайти на YouTube, воно не втратило своєї актуальності, і до сих пір його репостять на свої сторінки користувачі «Фейсбуку» та інших соціальних мереж. Так, Борис Миронов, полемізуючи з державною пропагандою РФ, зазначив, що «для початку їм варто відкрити енциклопедію і прочитати хоч найменшу інформацію про Бандеру». «Мужик-то відсидів у концтаборі Заксенхаузен з липня 1941 року по грудень 1944 року! Це в тому самому таборі, де вбили Якова Джугашвілі, сина Сталіна. Який він фашист? Як тільки Бандера оголосив акт відродження Української держави, він тут же опинився в концтаборі. Але як тільки німці його випустили, оскільки їм потрібно було взяти під контроль підрозділи УПА, він відмовився з ними співпрацювати. У нього два брати загинули в Освенцимі, правда, не від рук німців, а від рук польських військовополонених», — сказав Миронов. Він додав, що їх убили за діяльність Бандери проти польського гніту на Західній Україні в середині 1930-х років.

«Задайтесь питанням: коли ви кричите, що Бандера — найбільший кат часів Великої Вітчизняної війни, то запитайте себе: де він міг це зробити?» — резюмував екс-міністр зв’язку РФ.