Міліардери світуЯк з’ясувало консалтингове агентство Wealth-X, яке щорічно публікує свій звіт про доларових мільярдерів

Число членів самого елітарного неформального клубу в світі — людей з рівнем добробуту вище $1 млрд, досягла 2 473 осіб, що на 6,4% більше показника за попередній рік. Іншими словами, на 2,9 млн жителів нашої планети припадає один доларовий мільярдер. При цьому за підсумками 2015 року багатії стали ще багатшими — тепер їх добробут налічує $7,7 трлн, що стало абсолютним рекордом, говориться в доповіді.

Найбільша кількість мільярдерів зосереджено в Європі. Правда, тут їх за підсумками року стало на 1,9% менше, проте цього вистачило, щоб втримати лідерство з показником 806 осіб, стан яких оцінюється в $2,33 трлн. Зазначимо при цьому, що на побоюваннях

через Brexit Великобританія ще в 2015 році втратила близько 20% своїх мільярдерів. Втім, Лондон в 2015 році залишався другим містом в Європі за кількістю мільярдерів, поступаючись лише Москві.

Друге місце за кількістю доларових мільярдерів займає Азіатський регіон, де їх тепер 645 осіб, що на 15,2% більше порівняно з 2014 роком.

А ось за обсягом добробуту друге місце в світі серед регіонів зайняла Північна Америка, де проживають 628 мільярдерів, що мають у розпорядженні $2,56 трлн.

Велика частина найбільш забезпечених людей на планеті — чоловіки. У світі налічується всього 294 жінки з капіталом понад $1 млрд — приблизно 12% від загального числа. Приблизно таке ж співвідношення спостерігається і в обсязі коштів, які контролюються чоловіками і жінками-мільярдерами.