вакцина від коронавірусуАмериканська компанія Moderna повідомила, що її вакцина від коронавіруса показала найкращий результат з усіх представлених розробниками вакцин

За попередніми даними третьої фази випробувань,

ефективність вакцини становить 94,5%.

У випробуваннях вакцини під назвою mRNA-1273 взяли участь більше 30 тисяч добровольців.

Планується, що промислове виробництво препарату стартує після дозволу Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США.

У розробці брали участь експерти Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США (NIAID). Вакцина була створена з використанням генетичної платформи «месенджер РНК», яка направляє клітини організму на експресію вірусного білка.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що в США проходять останній етап клінічних випробувань три вакцини, які «подають великі надії». З компанією Moderna вже досягнуто згоди про поставку 100 млн доз препарату, якщо він пройде реєстрацію.

Інша американська компанія Pfizer в співпраці з німецькою BioNTech вже представила вакцину від коронавіруса, яка першою в країні довела свою ефективність. До кінця цього року компанія зможе зробити 50 млн доз вакцини, а до кінця 2021 року — 1,3 млрд доз.