Дрогобицький солевиварювальний завод не приватизуютьДрогобицька солеварня — невід’ємна частина історії сучасного Дрогобича, яка постала під загрозою можливого зникнення

Державне підприємство «Солевиварювальний Дрогобицький завод» не включено до переліку об`єктів великої

приватизації державної власності, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.01.2019 №36-р, та не включено до переліку об’єктів малої приватизації, що підлягають приватизації в 2020 році.

Про це офіційно повідомили у Фонді державного майна України, передає Д-НК.

Зазначимо, Дрогобицький солевиварювальний завод — це одне з найстаріших підприємств у Східній Європі, яке до сьогодні зберегло технологію виробництва солі шляхом видобування ропи та виварювання її на дровах. Дрогобицька солеварня — невід’ємна частина історії сучасного Дрогобича, яка постала під загрозою можливого зникнення.

Тоді громада, журналісти та влада об`єдналися заради порятунку Дрогобицького солевиварювального заводу.

Десятки звернень до Уряду, розробка концепції розвитку підприємства із переданням у комунальну власність, виступи на телебаченні – саме так рятували солеварню.

Відтак у Фонді державного майна України зазначили, що солеварню не включено до переліку об`єктів великої приватизації державної власності та не включено до переліку об’єктів малої приватизації, що підлягають приватизації в 2020 році.

Щодо передачі заводу у комунальну власність, то у Фонді держмайна зазначили: вище вказане державне підприємство не є об`єктом безоплатної передачі у комунальну власність.

«Солеварня — це не просто підприємство, це — душа міста, від якої не відмовиться жоден дрогобичанин. Всі підприємства, які колись були передані у приватну власність, сьогодні знищені в прямому значенні цього слова. Те, що сьогодні завод не приватизовують, це поки пів справи, перед нами постає завдання відновлення рекреації та туризму на базі солеварні, оскільки це єдиний шанс відстояти право на життя цього унікального заводу», — прокоментував міський голова Дрогобича Тарас Кучма.