квартири у Дрогобичі  

Дрогобиччина — новини краю

Інформаційний портал Дрогобицького району

Нагуєвичі

Запрошуємо відвідати
Батьківщину великого Українського письменника ІВАНА ФРАНКА
Державний історико-культорний заповідник «Нагуєвичі» створений 10 березня 1994 року на батьківщині Івана Франка. В структуру заповідника входять: садиба батьків письменника, музей Івана Франка, скульптурна композиція «І.Франко і світова література», художньо-меморіальний комплекс «Стежка І.Франка».

музей І.Франка в с.Нагуєвичі с.Нагуєвичі - музей І.Франка Рідна домівка І.Франка 

Музей «Садиба Івана Франка» відчинив свої двері 27 серпня 1981 року. В основу відтворення садиби покладено етнографічний нарис-спогад І.Франка «Моя вітцівська хата» (1913 р.) де письменник описав садибу батьків, подано зовнішній та внутрішній вигляд кожної будівлі – хати, шопи (місце зберігання сільськогосподарського реманенту), шпихліру (зерносховище), кузні з ковальським міхом, який належав батькові, стодоли та стайні. В садибі батьків письменника зібрані речі побуту, посуд, одяг часів Івана Франка. Зберігаються цінні реліквії родини Франків: дитяча колиска, дзеркало в дерев’яній оправі , мисник та ін.

музей І.Франка на Дрогобиччині Дрогобиччина - музей Франка Музей І.Франка - кузня батька село Нагуєвичі - музей Франка

Через дорогу навпроти садиби знаходиться двоповерхова будівля в якій розміщена літературна експозиція музею І.Франка. В музеї зібрані матеріали про життя і творчість письменника в Нагуєвичах і на Дрогобиччині. Найціннішими експонатами музею є «золота книга» Дрогобицької нормальної школи в якій записано прізвище І.Франка, і прижиттєві видання його творів.

село Нагуєвичі - музей І.Франка Нагуєвичі - музей І.Франка Музей Івана Франка - Нагуєвичі Музей І.Франка

На території музею знаходиться і Будинок літераторів – прекрасне місце для творчих зустрічей та конференцій. На першому поверсі розташований конференц-зал на 20 місць, а на другому – дві кімнати для відпочинку.

Музей І.Франка - конференц-зал Іван Франко - музей в Нагуєвичах Музей Франка в Нагуєвичах село Нагуєвичі - музей І.Франка

Недалеко від літературного музею, у Франковому гаю, створено у 1981 році «Стежку Івана Франка». Художньо-меморіальний комплекс «Стежка Івана Франка» включає лісову алею, вздовж якої розміщено дерев’яні скульптури персонажів творів письменника, «Поляну казок» з дерев’яними скульптурами героїв казок Івана Франка, каплицю Різдва Богородиці та Літній театр.

Музей І.Франка - с.Нагуєвичі с.Нагуєвичі - музей І.Франка Музей Івана Франка Музей видатного письменника І.Франка

Час роботи: 10:00 — 18:00, крім Понеділка
Вартість квитків: Дорослий – 5 грн., Студентський – 3 грн., Дитячий – 2 грн.
Екскурсія: Дорослий – 15 грн., Студентський – 15 грн., Дитячий – 10 грн.

Як доїхати:
Громадським транспортом – з Дрогобича до с. Нагуєвичі курсують автобуси з станції №2
Автомобілем – зі Львова трасою М-06 у напрямку Стрия до села Пісочна, повернути за вказівником на Дрогобич. Проїхати Дрогобич за вказівниками на Самбір, у селі Лішня повернути на ліво за вказівником Нагуєвичі. Їхати до музею близько 9 км.

Львівська обл., Дрогобицький район, с.Нагуєвичі, вул. І.Франка, 15.
Тел.: +38(03244)7-86-26

      Ви володієте цікавішою інформацією на тему, радо розмістимо її на ресурсі,
наша скринька: 2drogobych@gmail.com
Обов'язкові для заповнення - лише поле "Ім'я"

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.