електропостачанняУ Дрогобичі «Львівобленерго» припинило електропостачання адмінкорпусу водоканалу через борги

Сьогодні, 26 січня, ПАТ «Львівобленерго» через заборгованість за спожиту електроенергію припинило

постачання енергоживлення виробничої бази та адміністративного корпусу КП «Дрогобичводоканал».

Про це повідомляє ДНК з посиланням на речницю водоканалу Лесю Ясюру.

За її словами, підприємство не сплатило 1 706,2 тис. грн за спожиту електроенергію через заборгованість державного бюджету перед КП «Дрогобичводоканал» за надані населенню субсидії, яка на 1 січня 2018 р. становила 2 465,6 тис. грн.

«З 1 січня цього року змінено порядок фінансування пільг та субсидій, які надаються населенню за рахунок субвенцій з державного бюджету. До 1 січня 2018 р. велися централізовані розрахунки, учасником цього процесу було ПАТ «Львівобленерго». Тепер кошти мають надходити безпосередньо від водоканалу до енергопостачальника через казначейські рахунки. Проте, коштів досі нема – водоканал в очікуванні відшкодування від держави», – зазначає головний бухгалтер підприємства Сергій Каландарішвілі.

Водоканал уже вкотре став заручником фінансової політики держави та вимог енергопостачальної компанії. Попередньо до керівництва ПАТ «Львівобленерго» було скеровано листа з роз’ясненням об’єктивних причин виникнення заборгованості та надано гарантії її погашення. Втім звернення водоканалу енергопостачальна організація до уваги не взяла.

Збою у роботі КП «Дрогобичводоканал» поки що не трапилося – електропостачання адмінкорпусу частково проводиться з дизельного генератора. Однак під час сьогоднішнього відімкнення начальнику КП «Дрогобичводоканал» передано нове повідомлення про те, що у разі несплати сплати рахунків у повному обсязі від електропостачання 1 лютого будуть відімкнені насосні станції. Зупинка роботи цих об’єктів тягне за собою зрив режиму водопостачання населення.