оцифровка документівТут оцифровують міські документи, до того ж, одні з перших в Україні

Тони архівних даних у вільному доступі від тепер у Дрогобичі усі ці документи оцифрували.

Від так, аби знайти потрібний документ, від тепер не треба перегортати тони паперу, достатньо лише набрати потрібне слово на сайті Дрогобицької міської ради у розділі архів документів.

Допоміг втілити ідею дрогобичанин Роман Турчин. Каже вже давно займається розробками сайтів та для міської ради зробив все на волонтерських засадах безкоштовно. Так у Дрогобичі створили онлайн сховище документів, що правда на разі за період з 1990 по 1991 рік. У планах з усього міського архіву зробити електронні копії.

Усе як роблять передові країни, ці хлопці щодня відскановують по декілька документів. Після сканування все завантажують на комп’ютер в інтернет.

Оцифровані архівні документи це унікальне джерело інформації наголошують історики. Хлопці з ІТ відділу ДМР жартують, що мовляв і самі скоро стануть як ходяча енциклопедія, адже з кожного документу дізнаються багато нового про історію рідного краю.

Нині в електронному доступі документи з 90 по 91 рік і у планах зробити електронні копії до 2015 року. Наступним етапом в ІТ відділі планують освоїти документи періоду УРСР. Фахівці зазначають лише так важливі документи збережуться на віки.