ансамбль ВерховинаДепутатський корпус Дрогобицької міської ради прийняв звернення до голови Львівської обласної ради, облдержадміністрації та депутатів Львівської обласної ради щодо співфінансування Заслуженого Прикарпатського ансамблю «Верховина».

Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні та танцю України «Верховина» був заснований в 1946 році. Цьогоріч він відзначає 75-річчя.

За час свого існування, колектив ансамблю неодноразово переживав кризові ситуації, але попри все продовжує свою концертну діяльність, пропагуючи українську культуру, музичне та хореографічне мистецтво.

Відповідно до рішення Львівської обласної ради від 15 травня 2018 року фінансування колективу мало здійснюватись порівну – Дрогобицька міська рада взяла на себе зобов’язання про 50%-ву підтримку закладу, інші 50% мала забезпечити Львівська обласна рада. Рішення досі є чинним.

У 2018 та 2019 роках по 2,5 млн. грн. з бюджету м. Дрогобича та 2.5 млн. грн. з обласного бюджету на відповідний рік;

У 2020 році колектив отримав 3 млн. грн. з бюджету м. Дрогобича, але з обласного бюджету лише 1,625 млн. грн.

У 2021 році ансамблем було отримано кошти у розмірі 3,9 млн. грн. з бюджету Дрогобицької громади. Дрогобицька міська рада свої зобов’язання виконала в повному обсязі, а от обласна рада – ні. Відтак колектив ансамблю вже кілька місяців залишається без заробітної плати. З обласного бюджету у 2021 році коштів не виділили і не передбачили.

У зв’язку із недофінансуванням, заборгованість по виплаті заробітної плати працівникам ансамблю складає 926,5 тис. грн. станом на 27.10.2021 р., а до кінця року становитиме 2,8 млн. грн.

Керівництво ансамблю неодноразово зверталось за допомогою щодо виділення коштів для оплати праці у 2021 р. до Львівської обласної ради, народних депутатів України, обласної профспілкової організації працівників культури України , але досі питання залишається невирішеним.

«Звертаємось до Вас з проханням виконати зобов’язання взяті на себе рішенням №696 та віднайти в обласному бюджеті кошти в розмірі 2,8 млн. грн. для співфінансування в 2021 році комунального закладу Дрогобицької міської ради «Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні та танцю України «Верховина». Без допомоги Львівської обласної ради ансамбль з такою великою історією та самобутньою унікальністю може припинити існування”, – йдеться в зверненні Дрогобицької міської ради.