до дня містаУже зовсім мало часу залишилося до Дня міста, коли відзначатимемо 630-річчя нашого Борислава

І звичайно, всі ми зацікавлені в тому, щоб ювіляр зустрів своє свято ошатним красивим і справді святковим. Для цього все можливе робить і наш міський парк культури та відпочинку. Вже зараз приступили до ремонту Літнього театру, що колись був справжньою окрасою парку, а за останні роки дійшов до стану руїни. Все занедбано, знищено, порозламувало. Щось понищили дощі та сніги, адже покрівля не лагодилася від початку його відкриття, а все, що можна було, порозтягували і порозламували не зайшлі, а таки наші місцеві «мисливці» за металом та деревом. Уже довший час за огорожею Літнього театру був прихисток для любителів оковитої чи інших «відпочивальників».

Зараз там тривають ремонтні роботи, що їх ведуть двоє штатних працівників цього закладу культури та відпочинку. Розпочали, звичайно ж, із наскрізь прогнилої покрівлі. А всі необхідні матеріали допомогли придбати люди, яким не байдужа доля Борислава.

– Хочемо встигнути до Дня міста, – розповідає директор міського парку культури та відпочинку Ігор Саган. – Плануємо перекрити дах, зробити бетонні стяжки і постелити нову підлогу, привести до ладу сцену та кімнатки, які там є. Коштів на ці роботи міська влада не виділяла, але завжди маємо підтримку нашого мера, керівництва міста. Щодо матеріалів, то дуже багато допомогло Дрогобицьке лісництво, яке за зверненням Спілки воїнів АТО надало дев’ять кубометрів лісу. Порізати його, перетворивши на відповідні будматеріали, допомогли підприємці Зеновй Гічва та його син Руслан. Коли треба, завжди приходять на допомогу хлопці із ГО «Бориславський рибальський клуб».

Підприємці Михайло Щур та Андрій Жидик забезпечили шутром та відсівом для бетонувальних робіт. Звичайно, тішимося, бо без такої допомоги було б важко. Так спільними зусиллями зможемо до Дня міста довести Літній театр до ладу. А взагалі-то планів багато. Нам виділено кошти, щоб придбати десять кованих лавочок, встановити по парку тридцять смітників. До свята Борислава хочемо пофарбувати Дитяче містечко, щоб воно мало належний вигляд. Є домовленість із керівництвом ДВ «Світ», з яким у нас угода про вивіз сміття, щоб були обладнанні сміттєві майданчики і парк був забезпечений новими євроконтейнерами. У нас зона відпочинку, то хочемо зробити роздільний збір сміття: окремо папір, окремо пластик і т. д.

А на запитання, як вдалося змусити відвідувачів не засмічувати парк, пан Ігор тільки посміхнувся.

– Мабуть, то правда, що не смітять, там, де чисто. Люди побачили, що парк в чистоті, це сподобалося, і просто совість не дозволяє знову смітити. Свідомість змінюється, бо ж хочемо бути європейцями, і потроху наближаємося до Європи.

Ігор ЮРИНЕЦЬ

На знімку: працівники парку Петро Геш та Анатолій Ровенчак роблять все, щоб Літній театр знову став окрасою парку.