дослідження Таке рішення депутати ухвалили під час сесії Львівської обласної ради сьогодн

Депутати Львівської обласної ради скерували із обласного фонду охорони навколишнього середовища 1,483 млн грн на моніторинг ситуації, яка склалася внаслідок обвалу карстових порід у зоні рудника № 2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

Таке рішення депутати ухвалили під час сесії Львівської обласної ради сьогодні, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

Директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Руслан Гречаник пояснив, що відбір наукових інституцій для моніторингу буде здійснено на конкурсній основі.

«На проведення досліджень на рудниках та хвостосховищах зголосилися Івано-Франківський національний університет нафти і газу, НУ «Львівська політехніка», ТзОВ «Інститут «Гірхімпром», а також німецька фірма «K-UTEC AG. Після того, як будуть прописані технічні завдання, самі дослідження здійснюватимуться впродовж двох місяців», – пояснив директор департаменту.

Крім того, депутати звернулися до Кабінету Міністрів із закликом доєднатися до вирішення наслідків обвалу карстових порід у зоні рудника № 2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

У зверненні написано, що для подолання наслідків зсуву, попередження подібних ситуацій потрібні чималі кошти. Також потрібні кошти, щоб унеможливити негативні процеси руйнування інфраструктури, яка забезпечує життєдіяльність населених пунктів, розташованих у районі підземних виробіток. Тому обласні депутати попросили Кабмін створити урядову комісію «для напрацювання комплексного підходу вирішення проблем, створених діяльністю підприємства ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» та бездіяльністю дотичних державних структур та підрозділів». Також просять виділити з резервного фонду 200 млн грн для ліквідації наслідків обвалу.

Нагадаємо, 30 вересня на Дрогобиччині стався обвал карстової породи. В екоінспекції зазначили, що протягом 17 – 22 березня 2017 було проведено перевірку ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» та видано припис про усунення виявлених порушень. Однак керівництво підприємства відзвітувало про виконання лише одного пункту припису – засипало новоутворені та просілі карстові лійки.

Леся БУРБАН