соціальне житлоВсі звинувачення були обґрунтовано спростовані начальником управління комунального майна Ольгою Сегер

28 липня, відбулося спільне засідання комісій Трускавецької міської ради: депутатської з питань житлово-комунального господарства, транспорту, будівництва та інженерних комунікацій і конкурсної з питань проведення інвестиційних конкурсів. На її засідання прийшли керівник ПП «Гарантбуд -2012» Орест Гівчак – інвестор, який виграв інвестиційний конкурс з реконструкції будівлі колишньої дитячої лікарні на вулиці Данилишиних, 62 під житловий будинок, а також голова ГО «Майдан-Трускавець» Анатолій Томашівський та будівельник Ігор Кісак. На засіданні комісії розглядалося звернення п. Томашівського, яке той зачитав на сесії міськради і в якому звинувачував міського голову та депутатів в непрозорості рішення щодо проведеного інвестиційного конкурсу та нехтуваннями інтересами громади.

Всі звинувачення були обґрунтовано спростовані начальником управління комунального майна Ольгою Сегер. Вона розповіла присутнім на засіданні історію перетворення колишньої дитячої лікарні на будівлю-привид. Дитяча установа перестала функціонувати ще за бутності на посаді міського голови пана Грицака у 2003 році. Ні держава, ні місто вже тоді не мали коштів на її утримання. Будівля вже тоді потребувала капітального ремонту. Аби зберегти приміщення, керівництво міста передало цю установу в оренду на п’ять років за одну гривню на рік Клініці відновлюваного лікування. Вимога до орендарів була одна – провести капітальний ремонт покрівлі. У 2007 році ця клініка, не відремонтувавши покрівлі, відмовилась від оренди приміщень. Тоді ж міська рада передала будівлю на баланс Управління комунального майна та планувала переселити сюди Управління праці та соціального захисту і Терцентр. Планувалося, що будівлю буде відремонтовано коштом міського бюджету. Була навіть замовлена документація, яка обійшлася громаді майже в 400 тисяч гривень. Ціна ж самої реконструкції – 5 млн. грн. Дізнавшись про таку ціну, депутати чомусь відмовились від ідеї реконструкції будівлі, а проект реконструкції за 400 тис. грн. – викинули…

Як зберегти напівзруйновану будівлю, яка все ж таки є власністю громади, як використати її з користю для людей — довелося думати вже новому міському голові та його команді. Ідею переобладнати корпуси колишньої медичної установи під житло подав будівельник Ігор Кісак. За його підрахунками, в будівлі можна було би обладнати 75 квартир, з яких 30 передати місту. Такі були його усні прожекти. Руслан Козир відразу ж дав доручення підготувати положення про інвестиційний конкурс, виписати прийнятні для міста конкурсні умови та провести сам конкурс. Пропозицію міського голови підтримали депутати: на двох сесіях розглядали і таки затвердили детальний план забудови території, підтримали проект положення про проведення конкурсу, обрали конкурсну комісію, до якої для об’єктивності включили семеро депутатів та шість посадових осіб виконкому.

30 квітня цього року конкурсна комісія оголосила конкурс щодо реконструкції будівлі колишньої дитячої лікарні під житловий будинок. Інформація про це була розміщена на офіційному сайті міської ради, надрукована в бюлетені міської ради «Голос ради», прозвучала на трускавецькому радіо. Однією з умов конкурсу була пропозиція інвестору передати у власність Трускавецької міської ради для забезпечення житлом мешканців міста не менше 10 квартир, в тому числі: шість двохкімнатних квартир та чотири трьохкімнатні квартири. Всі ці квартири забудовник мав збудувати в півторарічний термін з дня підписання угоди. Забудовника також зобов’язувалося виконати благоустрій території, ремонт даху над відділом первинної допомоги міської лікарні тощо.

30 травня відбувся конкурс. Документи подав лише один інвестор – керівник ПП «Гарантбуд -2012» Орест Гівчак. Він запропонував передати міській раді 12 квартир: дві однокімнатні площею до 45 кв. м.; шість двохкімнатних площею до 65 кв. м.; чотири трикімнатні площею до 100 кв. м. та погодився на всі інші умови конкурсу. Члени конкурсної комісії пропозиції забудовника обговорили і проголосувати за них одноголосно.

24 липня на сесію міської ради був винесений проект рішення про укладення договору між переможцем інвестиційного конкурсу та міською радою. Після прийняття цього рішення інвестор мав би право приступити до виконання робіт. Дивне звернення пана Томашівського, яке прозвучало на сесії, пригальмувало цей процес.

Під час засідання комісії Томашівський не зміг пояснити, у чому ж полягає непрозорість дій влади і що саме викликає у нього заперечення. А Кісак не зміг пояснити, чому ж він не захотів зреалізувати свою ж ідею соціального житла, адже документи на участь у конкурсі він так і не подав.

Обеззброєний фактами, пан Томашівський вигадав нову причину чому не можна підписувати угоду між інвестором та міською радою. На його думку, перш ніж побудувати квартири, слід прийняти рішення про їхнє виділення мешканцям міста… Про те, що таке рішення по своїй сутті є незаконним, він слухати не хотів. З його уст злітали й інші пропозиції: шукати нових інвесторів, вимагати для громади більш вигідні умови…

Слухаючи цю перипетію громадського активіста та членів комісій, інвестор Орест Гівчак звернувся до присутніх із заявою: якщо через тиждень угода не буде підписана, то він відмовляється від своїх зобов’язань перед містом щодо реконструкції будівлі. За час, що залишився до зими, йому потрібно перекрити будівлю і зберегти її від подальшого руйнування. Якщо зараз цього не зробити, то наступного року, на думку інвестора, будівлю, яка більше 11 років зазнає руйнувань, вже буде не спасти.

Після цієї заяви заступник міського голови Юрій Яворський перед паном Томашівським поставив питання руба: міська рада відмінить цей конкурс та оголосить новий, але пан Томашівський має дати гарантії, що в разі його невдачі всі витрати міської ради він покриє особисто…

Настала німа сцена… Пан Томашівський не відповів ні «Так», ні «Ні». Він просто покинув засідання. За ним пішов і пан І. Кісак. Члени комісії прийняли рішення рекомендувати депутатам підтримати проект рішення про укладення інвестиційної угоди між міською радою і ПП «Гарантбуд -2012». Сесія продовжить свою роботу 31 липня.