інвестиційний проектІнвестори, відібрані на конкурсній основі, презентували проект сміттєпереробного заводу депутатам Дрогобицької міської ради

У середу, 5 вересня, під час чергового засідання сесії Дрогобицької міської ради потенційні інвестори з будівництва

сміттєпереробного заводу у Дрогобичі, яких було відібрано на конкурсній основі, презентували депутатському корпусу проект будівництва сміттєпереробного заводу, а саме: принципи технологічної обробки ТПВ та фінансову складову, передає ДНК з посиланням на ДМР.

Зазначимо, згідно з протоколом конкурсної комісії з вибору інвестора від 10 серпня 2018 року, переможцем було оголошено ТОВ «ЕКО-СТАНДАРТ 10», яке є офіційним партнером німецької фірми «Solventure Ltd» — власником патенту та “IBS Сonsulting» — фінансовим партнером.

Для депутатів міської ради Дрогобича проект презентували Рейнгард Шюрман — представник фінансової сторони проекту, а також Ігор Гнида, Юрій Кміть. Участь у презентації також брали директор фірми-інвестора «ЕКО-СТАНДАРТ 10» Андрій Стицишин та керівник з інвестицій фірми «ЕКО-СТАНДАРТ 10» Ігор Стицишин.

Як зазначили інвестори, переробка ТПВ полягає у біохімічній обробці з подальшим виділенням теплової та електричної енергій.

«Основними вимогами, які ми ставили перед потенційним інвесторами, це утилізація ТПВ за низьким тарифом для населення, постачання місту теплової енергії за нижчими тарифами та екологічна безпека для міста. Інвестор, який зумів гарантувати виконання усіх, поставлених нами вимог, був визнаний переможцем. Окрім цього, нашою вимогою є те, щоб представники цієї компанії були якомога відкритіші до громади міста Дрогобич, висвітлюючи свою діяльність з будівництва сміттєпереробного заводу у місті представникам ЗМІ», — зазначив під час презентації проекту заводу на засіданні сесії міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Щодо впливу на навколишнє середовище, то, зі слів інвесторів, він є абсолютно екологічно безпечним, що підтверджують відповідні сертифікати якості. У Німеччині, як зазначили представники, завод такої ж потужності, який планують спорудити у Дрогобичі, розташований за 300 метрів від найближчого населеного пункту. Також презентатори наголосили, що при будівництві заводу у Дрогобичі всі умови вивчатимуться локально за місцем розташування та особливостями.

У Дрогобичі інвестори планують спорудити завод проектною потужністю з переробки сміття 100 тисяч тонн відходів на рік. Зважаючи на об’єм сміття, яка продукується на теренах Дрогобича, інвестори розраховують на сміття з довколишніх населених пунктів, а також сміття з міського полігону поблизу села Брониця.

Термін будівництва заводу становить близько 36 місяців, який розподілений на три етапи: написання бізнес-плану, проектування та відповідно будівництво.

Приблизна вартість будівництва такого сміттєпереробного заводу складає 100 мільйонів євро, які в повному обсязі забезпечує сторона інвестора. Ніяких фінансових внесків від міста Дрогобича не потрібно.

Щодо площі для будівництва сміттєпереробного заводу, то необхідно близько 5 гектарів землі, забезпечення якої лягає на плечі комунального підприємства Дрогобича, яке стане офіційним партнером інвестора. Щодо відведення земельної ділянки під будівництво заводу, то її також залишать у власності міста.

При роботі заводу міський бюджет щорічно отримуватиме 10% від загальної суми прибутку, що становитиме близько 25 мільйонів гривень.

Але, окрім цього, німецька компанія готова інвестувати в спорудження у Дрогобичі теплиць, які працюватимуть за рахунок теплової енергії, яка виділяється від переробки ТПВ, та дозволить створити нові робочі місця. Також для роботи на заводі планують залучити близько 50 осіб.

Опісля презентації проекту сміттєпереробного заводу відбулася прес-конференція інвесторів з представниками ЗМІ міста Дрогобича.

Відтак на наступне засідання сесії Дрогобицької міської ради буде винесено рішення про затвердження інвестора з будівництва сміттєпереробного заводу ТОВ «ЕКО-СТАНДАРТ 10». Якщо депутатський корпус підтримає це рішення, то процес будівництва заводу буде розпочатий, оскільки Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради затвердив інвестора ще 16 серпня.