ЧорнобильМинає тридцять років від тієї весняної ночі, коли відбулася страшна аварія на Чорнобильській атомній електростанції

«Мирний атом» за лічені секунди кардинально змінив перебіг людського буття, здолав державні кордони, перетворив частину чудового українського Полісся на зону відчуження, що на довгі роки стала ізольованою від навколишнього світу.

Чорнобиль-це передусім велика людська трагедія, епіцентр якої залишається на нашій землі.

Соціальний захист постраждалих від Чорнобильської катастрофи, здійснюється відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Основні функції щодо реалізації державної програми з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, покладені на управління праці та соціального захисту населення Дрогобицьккої міської ради.

Сьогодні у мм.Дрогобичі та Стебнику проживає 260 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у т.ч.: першої категорії — 52 , другої — 95, третьої – 63; дітей віком до 18 років – 44, а також 7- вдів.

Впродовж 2015 -2016 року управління виплати різного виду державних допомог та компенсацій на загальну суму 590,2 тис.грн., а саме: додаткова відпустка, підвищена стипендія, компенсація вартості продуктів харчування, щорічна допомога на оздоровлення, професійна втрата працездатності, оплата за санаторно-курортне лікування, пільгове медичне обслуговування та пільговий проїзд тощо.

Розпорядженням міського голови від 29.03.2016р. № 210-р., №211-р затверджено План заходів, пов’язаних з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, та надано одноразову матеріальну допомогу постраждалим громадянам, а саме: першій, другій категорії та вдовам.

Одночасно повідомляємо, що 26.04.2016р. в 11:00 год. по вул. Зварицькій,9 відбудеться віче та панахида приурочені трагедії на Чорнобильській АЕС.

Своєю мужністю і самопожертою ліквідатори — чорнобильці рятували нашу землю від трагедії планетарного масштабу. Пам’ять про їх подвиг священна, яка ніколи не заспокоїть горе зболених сердець і душу свідків та учасників чорнобильської трагедії.

Безмежна вдячність та шана героям!