вбивство бізнесменаПоліція перекваліфікувала справу про смерть бізнесмена Сергія Старицького в будинку екс-міністра закордонних справ України Леоніда Кожари

Тепер це не самогубство, а навмисне вбивство. Що сталося

того вечора, розповів журналіст Юрій Бутусов.

Перша версія про самогубство бізнесмена Сергія Старицького в будинку колишнього глави МЗС Леоніда Кожари не знайшла підтвердження. Справа перекваліфікована поліцією в навмисне вбивство.

Що сталося, розповів в Facebook головний редактор видання «Цензор.НЕТ» Юрій Бутусов, передає Д-НК. Трагедія трапилася ввечері 21 лютого. Відомо, що Кожара, який очолював МЗС при Януковичі, запросив до себе бізнесмена відсвяткувати радянське свято 23 лютого. «Відзначати почали з 15 години, і, очевидно, бухали без пауз», — розповів журналіст. Судячи з усього, випили чоловіки чимало. Через кілька годин після смерті Старицького Кожара знаходився в сильному алкогольному сп’янінні, у нього виявили 2,5 проміле. Кожара запевняв поліцію, що бізнесмен нібито наклав на себе руки з його нагородного пістолета.

Прибулі на місце слідчі виявили в руках загиблого вогнепальну зброю. Однак справа виявилася заплутанрю. Експертиза з’ясувала, що стріляли в Старицького з відстані в 3 метри. Куля пройшла через око. «Кожара брехав. Це найнижче, екс-міністр оббрехав свого друга, намагався приховати сліди злочину, обдурити слідство», — дійшов висновку Бутусов.

Він уточнив, що вбивство було скоєно з пістолета, який Кожарі подарував екс-глава МВС Захарченко. Бутусов зазначив, що Кожара був «одним з головних провідників «руского мира  в Україні». На посту міністра він взяв активну участь у зриві Договору про асоціацію з ЄС, який привів до Майдану, був затятим противником Революції Гідності, називаючи її учасників «екстремістами». «Виправдовував масове побоїще і порушення прав людини режимом Януковича. Виконував інформаційні операції РФ проти своєї країни — постійно виступав на телеканалах Медведчука, вів програми, заявляв, що російських військ в Україні немає, що все це вигадки», — поділився інформацією журналіст.

Він нагадав, що в 2015 році Кожара поширив резонансне лист сенатора США Річарда Дурбіна, в якому той нібито давав вказівки тодішньому прем’єр-міністру Арсенію Яценюку про кадрові перестановки. Пізніше з’ясувалося, що лист було підробкою. Варто зазначити, що поліція вже перекваліфікувала справу про смерть бізнесмена Старицького. Тепер вона розслідується, як умисне вбивство.