Трамп і ПутінБританський журнал Times вийшов зі статтею під заголовком «Наївна велика угода» про стосунки президентів Дональда Трампа і Володимира Путіна

«Вже скоро єдиний авіаносець Москви „Адмірал Кузнєцов“ попливе в клубах диму через протоку Ла-Манш, виконавши своє завдання забезпечення платформи для бомбардувань Сирії», — пише видання.

У висновку авіаносного крейсера з цього театру бойових дій Times вбачає «сигнал Кремля Білому дому: Володимир Путін готовий укласти угоду зі Сполученими Штатами».

Ця угода може піти набагато далі збереження у владі в Сирії Башара Асада, відзначає видання.

«Неодноразові хвалебні відгуки Трампа про Путіна і його самовіддані спроби захистити Москву від критики і применшити її роль у хакерському втручанні на виборах у США вказують на те, що він готує колії саме до широкого примирення з Кремлем», — вказує Times.

Зовнішньополітичними пріоритетами для Трампа будуть розгром «Ісламської держави», зменшення ролі Ірану як дестабілізатора близькосхідного регіону і протистояння економічної і військової потужності Китаю.

Росія може посприяти досягненню цих цілей в обмін на визнання її статусу наддержави, пише газета.

«Розрядка, розіграна подібним чином, буде нести в собі токсичні наслідки: Україну доведеться піднести Путіну на блюді, пов’язану і оброблену. На думку аналітиків, угода Путіна-Трампа по Україні зніме питання про статус Криму з світового порядку денного на термін до 20 років, з тим щоб не перешкоджати врегулювання військового конфлікту в Донецькій і Луганській областях. З російською анексією тихо змиряться», — застерігає Times, уточнюючи, що і санкції знімуть.

При цьому миру в Європі ці поступки не принесуть, вважає Times.

«Буде верхом ідеалізму вважати, що пан Путін коли-небудь стане чесним гарантом стабільності України», — підкреслює видання.

При цьому днем раніше Трамп висунув Деніела Коутса на посаду директора Національної розвідки США. Коутс неодноразово робив антиросійські заяви і включений в санкційний список МЗС РФ.