проект для Борислава«Історія, приправлена сіллю»! Місто збагатиться туристичним ознакуванням та велодоріжками

Проект для туристичного ознакування Борислава «Історія, приправлена сіллю» пройшов відбір для фінансування

програмою транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна». Загалом для українського нафтового міста та польської ґміни Сянок виділять 66 тис. євро. Україні, тобто Бориславу, з цієї суми дістанеться 20 тис. євро. Ще 10% має дофінансувати саме місто. Про це інформує Бориславська міська рада, передає Д-НК.

Як розповів начальник відділу економіки та торгівлі БМР Лев Попель, Борислав тісно пов’язаний не лише із нафтовою промисловістю, а й із соляним промислом Українського Прикарпаття. Таке ж історичне минуле має і партнер міста — Гміна Сянок. Ця своєрідна «дзеркальність» стала суттєвою перевагою проєкту і додала необхідну для перемоги кількість балів при оцінці конкурсною комісією.

Загальна вартість проєкту «Історія, приправлена сіллю» становить € 66 386. За умовами конкурсу, ЄС фінансує 90% і кошти між учасниками проєкту буде розподілено пропорційно. Відповідно, Борислав отримає € 20 859,3, до яких буде додано € 2 317,7 з міського бюджету.

За ці кошти у Бориславі передбачено зробити:

  • облаштування велосипедних доріжок, місць відпочинку для туристів із велопарковками та автостоянками,
  • виготовлення інформаційних стендів про природну спадщину міста,
  • проведення тематичних конференцій, тренінгів-навчань для українських і польських туроператорів,
  • друк двомовних путівників із позначеннями історичних місць видобутку солі на
  • території Борислава та ґміни Сянок,
  • випуск промоційного фільму,
  • організація квестів для молоді.

За словами мера Борислава Ігоря Яворського, проект має пройти формальні перевірки документації, а реалізовуватимуть його наступного року. Це вже другий проект Борислава, який отримав фінансування Євросоюзу. Торік переміг також спільний із ґміною Сянок проект «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі та України», за яким у Бориславі збудують пам’ятник винахіднику гасової лампи Йогану Зегу.

Це черговий крок у розвитку туристичної сфери Борислава. І хоч фінансування проєкту не надто велике, та це ще один кейс для того, щоб нас “побачили” міжнародні грантодавці та інвестори, і це ще один позитив для майбутніх перемог», — коментує перемогу міста Ігор Яворський.