співпраця з ПольшеюМинулого понеділка у залі засідань міської ради відбулася перша ділова зустріч керівництва нашого міста із представниками польських міст Квідзин та Старогарда Гданського

Участі приймали громадські організації «Українського центру

європейської інтеграції України» та «Конвент співпраці Польща – Україна» передає ДНК з посиланням на «Нафтовик Борислава».

Ініціатором цієї ознайомчої зустрічі стала начальник нещодавно створеного відділу розвитку міста Оксана Балабанська.Участь у першій діловій зустрічі брали з українського боку міський голова Борислава Ігор Яворський, в. о. першого заступника міського голови, керуючий справами виконкомі Ігор Кобилецький, заступники міського голови Роксоляна Гарасимів та Світлана Солоненко, начальник відділу розвитку міста Оксана Балабанська, спеціаліст відділу розвитку Мар’яна Заікіна, начальник відділу економіки та торгівлі Лев Попель, начальник управління культури, молоді, фізичної культури та спорту Роман Тарнавський, історикознавець, науковий працівник музею нафтової і газової промисловості України, інженер з науково-технічної інформації НГВУ «Бориславнафтогаз» ПАТ «Укрнафта» Олег Микулич та голова правління ГО «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько.

Польща була представлена директором офісу Конвенту Самоврядної Співпраці Польща – Україна Катериною Клавшюц, асистентом директора Томашем Коваліком та адміністраційним працівником офісу Конвенту Вікторією Кучерук, інспектором із справ промоції міста і соціальної комунікації та водночас помічником президента самоврядного міста Квідзина Яном Козловським та головним спеціалістом відділу соціальної інформації мерії Старогарда Ґданського Анною Грач.

Слід зазначити, ГО «Конвент співпраці Польща – Україна», яка чи не найбільше доклалася до організації цієї зустрічі, є нетиповою в українському розумінні громадською організацією. Її членами є представники органів місцевого самоврядування Польщі. До складу цього громадського об’єднання входять органи місцевого самоврядування Західно-Поморського, Поморського, Великопольського та Підкарпатського воєводств Республіки Польща. Метою діяльності Конвенту є пошук партнерів та розвиток співпраці між органами місцевого самоврядування Польщі та України. Прикладом успішної діяльності Конвенту може слугувати минулорічний фестиваль польської культури у Трускавці, у ході якого українське місто-курорт зуміло знайти партнерів для міжнародної співпраці у Польщі, яку сьогодні успішно розвиває. Цим партнером для Трускавця стало польське місто-курот Колобжег, розташоване на узбережжі Балтійського моря у Західно-Поморському воєводстві.

Власне, учасники зустрічі не приховували, що мають взаємне зацікавлення у налагодженні співпраці між українським Бориславом та польськими містами Квідзин та Старогарда Гданського із Поморського воєводства і саме для налагодження перших контактів приїхали до українського Борислава.

Міський голова Борислава Ігор Яворський у вступному слові зазначив, що Борислав уже має налагоджену співпрацю із польським містом Валбжих, яке є побратимом Борислава, а також плідно розвиває співпрацю із гміною Сянок, із якою брав участь у конкурсі європейських грантів у рамках програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна». Ігор Яворський відзначив, що міська громада Борислав зацікавлена у поглибленні співпраці із нашими західними сусідами. Причому, мова йде не лише про співпрацю у культурній та освітній сферах, але й економічно-господарську діяльність аж до написання спільних проектів та участі у конкурсах європейських грантів.

Начальник відділу економіки Лев Попель ознайомив представників польських міст із переліком проектів, які наше місто хотіло би реалізувати у рамках програми транскордонного співробітництва із представниками польських органів місцевого самоврядування.

У свою чергу представники польських міст Квідзин та Старогарда також коротко ознайомили присутніх із особливостями та проблемами населених пунктів, які представляють. А ще уповноважені представники мерій польських самоврядних міст Квідзина та Старогарда Гданського не приховували зацікавлення у налагоджені подальшої співпраці із громадою Борислава, яка, на їхнє переконання, повинна отримати офіційний статус після зустрічі президентів Квідзина та Старогарда із міським головою Борислава Ігорем Яворським.
У рамках ознайомлення з Бориславом представники польської переглянули документальний короткометражний фільм про нафтовий Борислав, відвідали Музей історії нафтовидобутку та Паломницький центр в храмі св. Анни, а міські краєзнавці Олег Микулич та Роман Тарнавський провели для гостей пішу екскурсію вулицями міста.

Петро МАГУР