угруповання НдрангетаВ Італії почався один із найбільших в історії судових процесів над мафіозі

У причетності до організованого злочинного угруповання “Ндрангета” звинувачують 147 осіб, серед них — чиновнини, політики, бізнесмени, журналісти і навіть чемпіон світу з футболу 2006 року, Вінченцо Яквінта.

“Ндрангета” — одне з найбільш впливових мафіозних угруповань в Італії, займається торгівлею зброєю, людьми і наркотиками, має багатомільярдні обороти і за межами країни.
Засідання мегапроцесу триватимуть у місті Ре-джо-Емілія на півночі Італії. Для проведення суду побудували спеціальний зал засідань, здатний вмістити всіх обвинувачених одночасно.

У фокусі обвинувачення — втручання калабрійських мафіозі з “Ндрангети” у будівельний бізнес і операції з нерухомістю в Північній Італії після двох руйнівних землетрусів в 2012 році, а також організація вбивств, відмивання грошей, рекет, корупція і підкуп виборців на комунальних виборах.

Найбільше зацікавлення серед підсудних у преси викликає 36-річний колишній форвард збірної Італії з футболу Вінченцо Яквінта. Його звинувачують у незаконному зберіганні зброї та сприянні мафії. Також у причетності до злочинців звинувачують його батька. Яквінта все заперечує, мовляв, він навіть не знає значення слова “Ндрангета”.

До слова, поки у Реджо-Емілії готувалися до суду, у кількох містах Калабрії фінансова гвардія на світанку у понеділок заарештувала майно причетних до діяльності клану Яннаццо, одного з кланів “Ндрангета” — на суму понад 500 мільйонів євро! Це, зокрема, банківські рахунки, 92 об’єкти нерухомості, 27 автомобілів, 25 бізнес-комплексів і навіть величезний торговельний центр.