жертви ФСБГрупа ФСБ РФ, яка причетна до отруєння Навального, «засвітилася» ще як мінімум в трьох підозрілих смертях

Bellingcat і The Insider опублікували нове розслідування про «отруйників» опозиціонера РФ Олексія Навального з НДІ-2 ФСБ РФ. Вони можуть бути причетні до як мінімум трьох загадкових смертей. Розслідування було опубліковано на сайті The Insider.

За даними журналістів, «бригаді вбивць» вдалося ліквідувати трьох людей з 2014 року. «Діяли цинічно і самовпевнено», — йдеться в розслідуванні.

Першою жертвою, за даними Bellingcat, став журналіст Тимур Куашев з російського Нальчика. 31 липня 2014 року він пішов з двома невідомими чоловіками, а через добу його тіло знайшли в лісі на околиці міста. На пахвах загиблого виявили слід уколу, а також садини на обличчі. Останні вказували, що до журналіста могли застосувати хлороформ, щоб приспати. Незважаючи на такі докази, офіційною версією смерті 26-річного росіянина стала «коронарна недостатність». Розслідувачі з’ясували, що напередодні загибелі в Нальчик прибули «отруйники Навального». Мова про Костянтина Кудрявцева, Івана Осипова, Денисе Мачікіне, а також Романа Матюшина. Пізніше з’ясувалося, що в день смерті журналіста всі камери по шляху проходження від його будинку до місця, де знайшли тіло, були вимкнені. Більш того, виявилося, що зразки крові загиблого Куашева перевіряли в тому ж НДІ-2 ФСБ РФ, де служить «бригада вбивць». Природно, вони не виявили ніяких отруйних речовин. Крім цього, були зачищені всі дзвінки та СМС журналіста за пару днів до смерті. Причиною ліквідації журналіста, швидше за все, було висвітлення ним заколоту в Нальчику 2005 року. У цій справі проходив судовий процес з 58 підозрюваними.

Другою жертвою, за даними Bellingcat, став активіст з Каспійська Руслан Магомедрагімов. Його знайшли мертвим 24 березня 2015 року в парку біля моря, машина перебувала в 400 метрах. Телефони і відеореєстратор активіста зникли. Офіційною версією смерті стало «задуха», хоча на його тілі родичі також знайшли сліди уколів — на шиї. В цей час в Махачкалі була активність «отруйників Навального». Туди приїжджали Осипов і Кудрявцев. Причиною вбивства могла стати його діяльність в організації «Садвал», яка бореться за права лезгинського народу і створення автономії «лезгистан».

Третя жертва «отруйників Навального» — лідер руху «Нова Росія», абсолютно лояльний Кремлю Микита Ісаєв. Він помер 16 листопада 2019 року в поїзді Тамбов — Москва. Вночі чоловікові стало погано. Ісаєва кремували ще до результатів експертизи. Офіційна версія загибелі — «серцевий напад». За даними Bellingcat, до смерті можуть бути причетні отруйники ФСБ Осипов і Александров. Причина усунення політика невідома. Справа в тому, що він був близький Кремлю. Близькі стверджують, що перед смертю він побоювався за своє життя і планував вивезти сім’ю за кордон. Також є припущення, що ФСБ ліквідувала його через паралельну роботу на іншу російську спецслужбу — СВР.