військове містечкоАмериканці профінансують будівництво в Маріуполі військового містечка для морських прикордонників

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України, передає Д-НК.

Будівництво нових об’єктів розпочато в рамках реалізації міжнародного проєкту розвитку потенціалу морської прикордонної безпеки. Це будуть модульні городки за стандартами НАТО. Також проект передбачає навчальні курси для українських військовослужбовців.

Метою проекту є підтримка розвитку інфраструктури та потенціалу Морської охорони Держприкордонслужби України. Будуть спонсорувати цей проект Уряд США через Програму з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS), Бюро Держдепартаменту США у справах міжнародної безпеки та нерозповсюдження зброї масового ураження.

«Практична реалізація проекту передбачає будівництво і облаштування за стандартами НАТО в Бердянську і в Маріуполі місць розташування та несення служби спеціальних підрозділів Морської охорони — відділів спеціальних дій», — зазначено в повідомленні.

«Після виведення з Криму корабельно-катерного складу, нам було вкрай необхідно крім розвитку системи висвітлення надводної обстановки та спостереження, крім розвитку спеціальних мобільних підрозділів, нарощування кадрового потенціалу, а також розвивати, а іноді і створювати заново систему базування підрозділів Морської охорони. Такий проект — це один з кращих прикладів нашої міжнародної співпраці, взаєморозуміння, допомоги наших американських колег і партнерів, гідний приклад дієвого, практичного внеску в захист інтересів нашої держави, в майбутнє нашої незалежної країни », — підкреслив начальник Регіонального управління Морської охорони контр-адмірал Олег Костур.

Прикордонники повідомляють, що сили РФ в Азовському морі регулярно провокують українські судна і створюють штучні перешкоди на проходженні Керченської протоки. Виходячи з такої обстановки, існує нагальна потреба мати добре підготовлене, екіпірованих і здатне швидко зреагувати підрозділ, який зможе зреагувати на небезпечну ситуацію.

«Російська агресія, особливо на морі, становить серйозну загрозу для України як у військовому, так і в економічному аспекті. Тому служба Морської охорони Держприкордонслужби є критично важливою. А її забезпечення, надання відповідних логістичних та навчальних можливостей, які передбачає наш проект облаштування та підготовки підрозділів, дозволить Україні забезпечувати дотримання норм міжнародного морського права на своїй території і відповідно забезпечувати діяльність морської галузі економіки. Адже морська безпека України — це невід’ємна складова морської безпеки світу», — зазначив радник Посольства США з морських питань Кевін Келлер.

Загальна кошторисна вартість проекту 4 млн. доларів США. Кінцева дата реалізації — червень 2021 року.