На ДП «Укроборонпром» відновлюють виробництво апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ)
На Київському державному заводі «Буревісник» в зв’язку зі світовою пандемією коронавірусної інфекції COVID-19
приступають до інтенсивної роботи.
Про це пише Mind.ua, посилаючись на генерального директора Концерну з питань трансформацій Романа Бондара.
«Намагаємося зробити свій внесок у боротьбу з пандемією. Мустафа Найєм зараз займається відновленням на заводі «Буревісник», а ДП «Новатор»- зробить фокус на випуску масок», – йдеться у повідомленні.
Оборонний завод «Новатор» починає виготовляти маски, респіратори та знезаражувальні апарати.
Паралельно з тим на ще одному заводі концерну, що випускає радіолокаційні комплекси та засоби зв’язку «Новатор» запускають виробництво масок.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник генерального директора Концерну Мустафа Найєм.
Він зазначив, що завод «Новатор», який виготовляє радіолокаційні комплекси, навігаційну апаратуру та засоби зв’язку, нещодавно став сертифікованим виробником медичного обладнання. Тепер завод буде серійно виготовляти апарати ультрафіолетового опромінення, що знезаражують великі приміщенні і поверхні.
Відразу після оголошення карантину підприємство екстрено переорієнтувало виробництво і запустило пошиття медичних марлевих пов’язок для потреб самого підприємства та інших учасників Державного концерну “Укроборонпром”, – написав Найєм.
Сьогодні завод вже передав 16 тисяч масок для підприємств Концерну, та кілька тисяч місцевому бізнесу та представникам місцевого самоврядування, відзначив Найєм .
Також на заводі триває монтаж нової лінії з виробництва клапанних вітчизняних респіраторів класу захисту FFP3 потужністю 3 млн респіраторів на місяць, написав Найєм.
Завод «Буревісник» – вітчизняний розробник та виробник апаратів штучної вентиляції легенів.
До середини 90-х років в Україні не тільки не виготовляли апаратів ШВЛ, але й навіть не велась робота по створенню такої апаратури. Для вирішення цієї проблеми Київський державний завод «Буревісник» розпочав розробки перших- вітчизняних апаратів ШВЛ, які будуть відповідати сучасним вимогам.
Перший вітчизняний апарат ШВЛ «Фаза-8» був розроблений і поставлений на виробництво в 1997р. В 2000 році було запущено серійне виробництво апаратів ШВЛ «Малятко» (2000р.), «Бриз» (2002р.), «Бриз -Т» (2006р.).
Вітчизняні апарати перекривають весь віковий діапазон пацієнтів від новонароджених «Малятко» до дорослих «Фаза-8», «Бриз».
Апарат ШВЛ «Бриз-Т» розроблений для потреб швидкої медичної допомоги та медицини катастроф.
Всі вітчизняні апарати ШВЛ мають можливість проведення інгаляційного наркозу за допомогою закису азоту. В апарати введений режим високочастотної вентиляції. Однією з переваг апаратів є також простота управління, апарати при подачі на них електроживлення практично миттєво наводяться в стан готовності до вентиляції, автоматично переходячи в черговий режим роботи з програмно встановленими параметрами для середньостатистичного пацієнта. Моніторинг реалізований на цифрових індикаторах.
Станом на 2008 рік заводом поставлено установам України 3110 апаратів ШВЛ. Після 2008 року завод практично зупинив виробництво апаратів ШВЛ.