ОСББ ДрогобичаОСББ Дрогобича мають можливість отримати до 30% компенсації при проведенні термомодернізації будинків

У Дрогобичі функціонує програма для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2019-2020 роки

на підставі програми Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Фонд енергоефективності». Відповідно до цієї програми, ОСББ Дрогобича можуть взяти кредит на проведення термодернізації будинку і отримати певний відсоток компенсації при поверненні кредиту.

Впровадження проектів з комплексної термомодернізації багатоквартирних будинків не лише дозволяє на 50% зменшити витрати мешканців на оплату енергоресурсів, але й підвищує комфорт проживання, поліпшує зовнішній вигляд будинків та термін експлуатації їх конструкції та інженерних мереж, а також збільшує ринкову вартість житла.

Суть механізму реалізації Програми полягає у тому, що з міського бюджету відшкодовується позичальникам – ОСББ і ЖБК – частина кредитних коштів, залучених ними на впровадження заходів з термомодернізації багатоквартирних будинків.

Відшкодування частини кредитних коштів здійснюється на підставі Генерального договору про співробітництво між головним розпорядником коштів міського бюджету, передбачених на фінансування заходів цієї Програми, та кредитно-фінансовою установою. У програмі можуть брати участь будь-які кредитно-фінансові установи, з якими ОСББ/ЖБК укладатимуть кредитні угоди. Місцева влада не впливає на вибір кредитора.

Відшкодування з міського бюджету здійснюється у розмірі 30% від загальної суми кредиту, але не більше 1,0 млн грн.

Скористатися Програмою можуть мешканці ОСББ та ЖБК, які за рахунок кредитних коштів впроваджують заходи з термомодернізації багатоквартирних будинків. За попереднім аналізом до таких будинків у Дрогобичі належить близько 14,66% житлового фонду.

За детальною інформацією щодо отримання фінансової компенсації рекомендуємо звертатися у Департамент міського господарства ДМР (вул. Трускавецька, 4).