Дрогобич новини - памяті Чорновола25 березня у Дрогобичі на вул. Т.Шевченка біля пам’ятника Героєві України В’ячеславові Чорноволу відбулося віче з нагоди 15-ої річниці його трагічної загибелі

Перед громадськістю виступив секретар міської ради Роман Курчик. Він, зокрема, сказав: «У Львові на пам’ятникові В’ячеславові Чорноволу викарбовано, що українці ніколи не були, не є і не будуть рабами. Події кількох останніх місяців, починаючи із протестів студентства і завершуючи загибеллю Небесної Сотні, підтверджують ці слова.

На відміну від багатьох теперішніх політиків, В’ячеслав Максимович був скромною людиною і ніколи не гнався за матеріальними благами. На першому плані для нього завжди була ідея.

Мабуть, недаремно, згадуючи про В.Чорновола, чимало українців сходяться на думці, що якби на початку 90-их років минулого століття він переміг на президентських виборах, Україна пішла би зовсім іншим шляхом. На жаль, так не сталося і зараз маємо невтішні наслідки і втрачений час. Пам’ятаймо про В’ячеслава Чорновола, котрий не шкодував себе заради кращого майбутнього для українського народу».

Спогадами про світлу, рішучу й енергійну людину, якою був В.Чорновіл, поділилася депутат облради кількох скликань Віра Байса.

Директор музею «Дрогобиччина» Алла Гладун подякувала депутатському корпусу міської ради попереднього скликання, який з ініціативи активістів Народного Руху України організував встановлення пам’ятника В.Чорноволу, біля якого двічі на рік – у день народження і день смерті політика – громадськість збирається на віче. Монумент розташований перед бібліотекою, яка теж носить ім’я В.Чорновола.

Керівник дрогобицького «Молодого Народного Руху» Зиновій Квасній закликав відновити проведення у школах виховних годин, присвячених В’ячеславові Чорноволу, адже молоді є чому в нього повчитися.

Нагадаємо, 15 років тому земний шлях В’ячеслава Максимовича обірвала автомобільна аварія. Чіткої відповіді, чому на трасу раптово виїхав той злощасний «КамАЗ», правоохоронні органи не дали дотепер, а чимало людей вважають, що це було політичне вбивство.

До усміхненого погруддя патріота, борця за Україну лягли вінки від міської влади, депутата облради Михайла Задорожного, політичних партій та громадських організацій.

Ярослав ГРИЦИК Фото автора