тарифиНацрегулятор в сфері енергетики і комунальних послуг має намір заборонити постачання електрики з Росії та Білорусі

Національна комісія України, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, має намір ввести заборону на поставки електроенергії з Російської Федерації та Республіки Білорусь.

Про це повідомляє прес-служба держрегулятора, інформує Д-НК. У відомстві пропонують розглянути в наступну середу, 26 травня, питання про обмеження пропускної здатності для імпорту електроенергії з Росії та Білорусі в Україну. Відзначимо, що перші дві країни входять в єдине Енергетичного співтовариства РФ і РБ, тоді як наша держава не є членом цього самого співтовариства.

Крім того, в разі прийняття відповідної постанови будуть анульовані підсумки попередніх річних конкурсів, на яких вже була розподілена пропускна здатність на 2021 рік між Україною і тими країнами, які не входять до Енергетичного співтовариства Росії та Білорусі. Якщо документ буде прийнятий, то він буде діяти до 1 жовтня поточного року.