З серпня електрика в Україні подорожчає майже на 55%Один МВт-год обійдеться українцям в 240 гривень, що вдарить не тільки по гаманцю громадян, а й по промисловості

Уже з наступного місяця в Україні різко зростуть тарифи на електрику. Ціни збільшаться на 54,6% до 240,23 грн /

МВт-год, послуги диспетчерського управління до 24,75 грн / МВт-год. І це без урахування ПДВ.

Про підвищення тарифів повідомила прес-служба Національної комісії регулювання енергетики і комунальних послуг. Рішення про підвищення цін було прийнято НКРЕКП в суботу, 11 липня.

Причина — дефіцит коштів і необхідність забезпечити їх наявність у «Укренерго» для погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з поновлюваних джерел. У комісії відзначили, що усвідомлюють «обтяжливість» такого зростання тарифів для українців в такий складний період. Відзначили вони також, що це вдарить по конкурентоспроможності української промисловості. «Однак змушені прийняти вказане рішення», — йдеться в повідомленні комісії.

Додано, що воно покликане забезпечити стабільність енергетичної сфери країни. Відзначено, що це підвищення тарифу необхідно для стабільного функціонування підприємств Укренерго, Укргідроенерго і Енергоатом.

Відзначимо, що Україна вже обігнала Європу за вартістю електроенергії і при цьому залишається однією з найбідніших країн у регіоні. Важливо також додати, що раніше і прем’єр-міністр Денис Шмигаль, і в. о. міністра енергетики Ольга Бруславець обіцяли не підвищувати тарифи на електрику в 2020-му.

Однак ця обіцянка так і не була виконана. Президент України Володимир Зеленський поки не прокоментував новину. Раніше він обіцяв українцям «справедливі тарифи».

«Не може» платіжка «за комуналку бути для людини вироком, і не може людина віддавати 50%, 60% … 70% своєї заробітної плати», — говорив він в 2019 році.