Майстри засмагиЯкою буде погода влітку 2021, зараз важко спрогнозувати, але вона точно не буде надто спекотною

Оскільки поверхня землі вже досить охолола і їй потрібен певний час, щоб нагрітися.

Такий прогноз озвучила завідувач лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України Світлана Краківська, повідомляють Факти ICTV.

За її словами, влітку 2021 в Україні можуть бути дуже спекотні, але короткочасні періоди у найтеплішому місяці – липні. Це так звані тропічні ночі, коли температура залишається на рівні вище 20 градусів вночі, що є великим тепловим навантаженням на людський організм.

«Дійсно, подібне стало для України вже нормою. Хоча людям, які живуть в північних регіонах, складно переносити такі температури, тому що вони до них не адаптовані, на відміну від жителів півдня, де спека звичне явище», – говорить фахівець.

Крім того, за словами Світлани Краківської, наразі для багатьох років характерні тепліші температурні показники. Зокрема, в Україні тепер більше сухих років і менше вологих.

Прогноз погоди на літо від народного синоптика

Літо цього року буде доволі спекотним, але з дощами та грозами, говорить народний синоптик Леонід Горбань, пише ТСН.

Так, згідно з його розрахунками, червень буде доволі теплим, а у липні та серпні очікується багато дощів та бур. Будуть цього літа і спекотні дні.

Зокрема, Леонід Горбань дає такий прогноз:

у червні: 1-2 числа — тепло та дощі, 3-5 червня — спека, 6-7 червня — дощі, 9-22 червня — сухо і спекотно, 25, 26, 30 — дощі, від 23 червня і до кінця місяця — помірна тепла погода;

у липні: початок місяця буде дощовим, від 4 до 8 липня — аномальна спека, 11-12 липня — дощі та бурі, 16-17 липня — дощі, від 18 до 28 липня — спека, 25 — гроза і буря, 30 липня — дощі;

у серпні: 1-3 серпня — сильна спека, 2 серпня — гроза та буря, 8 — буря, 11-14, 22, 27 та 29 серпня — дощі, від 19 до 21 та від 23 до 26 серпня — спека.