Ціни на яйцяЦіни на яйця в Україні піднімуться ще більше: чи стануть «золотими»

В Україні ціни на яйця можуть зрости ще більше. Очікується, що в січні ціни на популярний продукт виростуть до 40 гривень за 10 штук. Таке збільшення ціни пов’язане з подорожчанням кормів для курей.

Прогноз по зростанню цін озвучила експерт по птахівництву Асоціації тваринників України Ярина Бойко в ефірі телеканалу «Україна 24», передає Дрогобиччина — новини краю.

За її словами, під кінець 2020 року виробників кормів для птиці сколихнула нестабільність ринку сировини. Значно зросли ціни на зерно пшениці, зерно кукурудзи, сою, і макуху.

«Це є причиною зростання і собівартості отриманої продукції. Якщо раніше вона була 14 гривень за 10 яєць за собівартістю, сьогодні вже виросла до 22 гривень і зростає далі. Відповідно, ми бачили ціну до 30 гривень, а зараз вже спостерігаємо 34-36 гривень на полицях в магазинах», — розповіла експерт.

«Скорочується пропозиція яєць, а попит, особливо з новорічними святами, залишається на тому ж рівні. Тому, швидше за все, в січні ціна може вирости до 40 гривень», — зазначила вона.