PfizerПерша партія американської вакцини від коронавіруса Pfizer прибула до Києва

16 квітня, Україна отримала першу партію вакцини від коронавіруса Pfizer виробництва Німеччини та США. На сьогодні вона вважається однією з кращих в світі, її ефективність оцінюють в 94%.

Борт з Pfizer в аеропорту української столиці зустрічали разом зі співробітниками МОЗ журналісти, передає Д-НК. Літак привіз в Україну 117 доз американо-німецької вакцини в рамках міжнародної програми COVAX, яка була створена ВООЗ. Вакцина дісталася нашій країні безкоштовно.

Вже завтра, 17 квітня, трохи менше 30 тисяч доз Pfizer будуть розвезені по регіонах, ще через день почнеться вакцинація громадян даним препаратом.

Щеплення Pfizer отримають працівники та мешканці будинків для людей похилого віку, прикордонники, а також співробітники Держслужби з надзвичайних ситуацій. Варто відзначити, що на початку квітня стало відомо про покупку Україною 10 млн доз вакцини Pfizer безпосередньо у виробника.

Поки темпи вакцинації в Україні залишають бажати кращого Тим часом, ситуація з епідемією в країні досить важка. Країну накрила третя хвиля COVID-19, яка відрізняється підвищеним числом важких хворих і високою летальністю. Станом на ранок 16 квітня число нових випадків COVID-19 перевищила 17 тисяч. За останню добу Україна втратила через епідемію 438 чоловік, а загальне число смертей досягла 39 096.