Причиною сильної спеки будуть потоки повітряних мас із пустельних регіонів Середньої Азії, попереджають синоптики

Синоптики б’ють на сполох і закликають українців готуватися до періоду аномальної, по-справжньому африканської спеки, передає ДНК.

Температура вночі сягатиме +30, а вдень підніматиметься до +40…42. Синоптик Станіслав Щедрін на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook попереджає, що вже з 10 по 17 липня у більшості областей України очікується пекельна спека до +25…30 вночі та до +30…35 вдень.

На півдні, у центрі та на сході країни температура підскочить до +40…42 у тіні. Водночас, за його словами, є ймовірність локальних злив та сильних гроз у цей період.

Метеорологи зазначають, що причиною сильної спеки будуть потоки повітряних мас із пустельних регіонів Середньої Азії. Відомий український синоптик та метеоролог Ігор Кібальчич наголошує, що температурний режим значно перевищуватиме нормальні для України рамки.

Найбільш спекотними українськими областями наступного тижня стануть Одеська, Херсонська, Запорізька та Миколаївська області, а також Крим: денні температури повітря піднімуться до +34…40° тепла.

Завтра локальні дощі очікуються у західних областях та на крайньому сході, у Донецькій та Луганській областях.

Дрогобиччина можливі грози завтра і післязавтра з температурою + 27 вночі і понад +32 вдень.