В Україні змінилися правила валютних операційЗ 28 квітня в нашій країні набув чинності Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів»

Проте, його прийняття майже ніяк не позначиться на переважній більшості проведених в нашій країні валютних

операцій: в банк не потрібно йти з довідкою про доходи.

Сьогодні, 28 квітня, в Україні вступив в силу Закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів». Цей нормативно-правовий акт ще до офіційного вступу наробив багато шуму в українському суспільстві. Ми вже повідомляли, що з його прийняттям була ймовірність скасування дистанційної оплати комунальних платежів. Більш того, мова йшла і про те, що для оплати комунальних послуг та отримання грошового переказу громадянам варто було б взяти паспорт.

Однак пізніше Національний банк України виступив з роз’ясненням щодо даної ситуації. Там відзначили, що дія цього закону не поширюється на оплату комуналки. Більш того, вже відомо, що прийняття даного закону майже ніяк не позначиться на переважній більшості проведених в нашій країні валютних операцій: в банк не потрібно йти з довідкою про доходи. Іншими словами, громадяни зможуть ходити в банки, як і раніше, здійснювати операції, як вони робили раніше.

Разом з тим при переводах грошей на суму в понад 5 тисяч гривень все ж краще мати при собі паспорт, однак документи не потрібні за умови сплати податків, оплати комунальних та інших послуг, поповнення кредитних карт. Також цей закон жодним чином не зачіпає поповнення мобільного зв’язку та Інтернету за допомогою банківських додатків — українці зможуть це робити в звичайному режимі.