закриття програмВ Україні згорнули оборонні програми, які здатні забезпечити стратегічну перевагу Збройних сил і фактично є засобом стримування ворога

Про це в Facebook написав військовий експерт,

екс-начальник прес-служби Генштабу Владислав Селезньов, передає Д-НК.

За його словами, в рамках оборонного замовлення Україна не замовляє вітчизняні ракети «Вільха», «Нептун», що не здійснює серійного виробництва 122-мм снарядів. Експерт також відзначає, що програма замовлення стратегічно важливих 152-мм артилерійських установок «Гіацинт» і гармат Д-20 була згорнута.

«А що у нас з меншими калібрами? Виробники кажуть, що міни 60-мм і 82-мм Міноборони не замовляє. А з яких міркувань не замовляють ПТРК «Корсар» і «Стугна»? Виявляється, що програми, які здатні забезпечити стратегічну перевагу наших збройних сил і фактично є засобом стримування ворога — згорнуті», — додає Селезньов.

Експерт звертає увагу на те, що замість закупівель необхідного озброєння кошти оборонного замовлення витрачаються на придбання дорогих зразків військової техніки.

«Зокрема, на основі стійких корупційних зв’язків, що утворилися між керівництвом МОУ, профільного комітету ВРУ та приватною компанією «Практика», яка «допомагає» витрачати обсяг оборонного замовлення шляхом масових поставок легкоброньованої, колісної техніки «Козак»», — пише він.