нові тарифиКабмін на позачерговому засіданні прийняв остаточне рішення

В Україні з 1 лютого тариф на газ встановлять на рівні 6,99 грн за кубометр для всіх постачальників. Така ціна буде закріплена до кінця опалювального сезону, до 31 березня 2021 року.

Про це заявив на позачерговому засіданні Кабміну 18 січня заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. «Чому саме 6,99 грн за кубічний метр? Це найнижча ціна, яка була зафіксована на українській біржі протягом січня. Державна компанія» Нафтогаз «готова продавати блакитне паливо за цією ціною, тоді як деякі облгаззбути пропонували газ по 10 грн і навіть більше «, — пояснив прем’єр.

За його словами, ціна на газ в середньому знизиться на 30%, а для деяких сімей — на 40%. «Середня платіжка становитиме 40% від мінімальної зарплати», — додав Шмигаль. У лютому без рішення Кабміну газ міг подорожчати до більш 12 грн за кубометр. З 1 лютого в Україні також встановлять максимальний тариф на доставку газу (т.зв. абонплата). Зараз вона досягає 2,45 грн, а за новими правилами буде не дорожче 1,79 грн за кубометр. Якщо зараз ваш облгаз просить за кубометр менше, нічого не зміниться.

В сумі зниження ціни на газ і обмеження вартості його транспортування за підрахунками Кабміну дозволить заощадити близько 500-800 грн на місяць. До речі, найвища ціна на транспортування зараз в «Лубнигаз». Перед тим, як встановити ціну, вони провели свої громадські слухання. Згідно із законом повинні розглянути всі пропозиції громадськості, узгодити зі споживачами, яку вартість вони будуть оплачувати і пояснити, чому саме стільки.

Крім того, всі компанії повинні будуть пропонувати річні тарифи. З його допомогою можна буде платити за блакитне паливо за фіксованою вартістю.